Sdružení Tejnka založila v roce 2000 skupina sousedů z pražského Břevnova. Jeho posláním je udržet jedinečný ráz této "vesnice ve městě" a přispívat k jejímu zvelebení.

Další ročník oblíbené sousedské slavnosti se letos koná v sobotu 16. září 2017 od 10 do 14 hodin

Po čtyřech úspěšných sezónách, které využívaly především schodiště na Drinopolu, chceme u příležitosti jubilejního pátého ročníku slavnost více rozšířit na Bělohorskou ulici. Zúčastní se i obě břevnovská kulturní centra Kaštan a Dlabačov, která připraví speciální program. Rádi bychom ukázali naši hlavní tepnu jako místo, kde se dá nejen pospíchat na tramvaj či domů, ale i korzovat, dát si něco dobrého, seznámit se blíže nejen se sousedy, ale i s místními obchodníky a živnostníky – v duchu motta letošního ročníku „Bělohorská, náš bulvár“. Pro tento sváteční den budou mít podniky prodlouženou otvírací dobu, v rozšířené nabídce budou ochutnávky či řemeslné dílny.

Podrobný program slavnosti najdete zde.


Zažít Břevnov jinak je sousedská slavnost, která se koná v rámci celopražské akce Zažít město jinak. Místa, kterými denně procházíme, se na jeden promění v promenádu určenou k setkávání a odpočinku. Cílem je oživení veřejného prostoru, prohloubení vztahu k místu, kde žijeme a zapojení lokálních podniků do místních aktivit. Akci tradičně pořádá Spolek Pro Břevnov ve spolupráci s dalšími břevnovskými spolky Nesedím, sousedím a Sdružení Tejnka.

Jak se mohou zapojit podnikatelé z Bělohorské?
– prodloužením otvírací doby do 14 hodin
– rozšířením nabídky o ochutnávky, drobná vystoupení apod.
– speciálními cenovými pobídkami
– úpravou posezení či jinou slavnostní výzdobou
– poskytnutím cen do soutěží či tomboly
– poskytnutím prostoru koncertům, výstavám, dílnám apod.
– jakoukoli další iniciativou dle vlastního uvážení

Chcete uspořádat divadelní představení, koncert, dílnu, prodávat své produkty?

Zavolejte nebo napište na níže uvedený kontakt, najdeme prostor pro vaše aktivity.

Proč se zapojit?
– lépe poznáte své zákazníky a budete mít možnost získat nové
– rozhovor s vámi pořídí zkušený profesionální novinář
– získáte propagaci na mediálních platformách břevnovských spolků
– medailonky účastníků zůstanou dostupné na webových stránkách
– propagace prostřednictvím letáků, plakátů a dalších tiskovin
– žádné účastnické poplatky, náklady budou hrazeny z grantu MČ Praha 6.

Kontakty a informace:

Daniela Šálková, mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel.: 603 220 384

www.probrevnov.cz
www.zazitmestojinak.cz

Další informace z Tejnky a okolí

Informace o činnosti sdružení a místních akcích najdete v kronice. O místech, která byste neměli minout, si přečtěte v oddělení pro výletníky, historii Břevnova najdete v sekci Z minulých časů. O chystaných stavebních a jiných projektech v Břevnově píšeme v sekci Břevnovské kauzy. Na fotografie z minulosti i současnosti se podívejte ve fotogalerii, najdete nás také na Instagramu. Fotky z toulek Břevnovem najdete také na stránkách Potulného Břevnovana. Chcete-li mít aktuální zprávy, přidejte se k nám na Facebooku. Víte-li o zajímavé břevnovské události, kterou byste chtěli prostřednictvím našeho webu propagovat, napište nám na tejnka@tejnka.cz

Sdružení Tejnka

         Napište nám

@