Sportovně-rekreační areál Ladronka prošel několika vlnami úprav. Po rekonstrukci usedlosti Ladronka byly zbudovány bruslařské dráhy, opravena hřiště, instalován mobiliář a venkovní fitness.

V roce 2016 zadala MČ Praha 6 projektantům zpracování návrhu dalšího rozvoje území. Toto zadání proběhlo bez konzultace s veřejností. Poté radnice Prahy 6 připravila internetovou anketu, ve které se měli obyvatelé vyjádřit k plánované  podobě Ladronky. V návrhu jsou další bruslařské dráhy, stromová stezka, lezecká stěna, obrovský poutač či rozhledna. 

Hlasovalo se do 1. června 2016, závěry přislíbila radnice zveřejnit v radničním tisku Šestka a na webu MČ Prahy 6. Místo toho se na konci roku 2016 začalo stavět. Na Ladronce se tak objevila "první instalace NRG Street Charge v exteriéru v celé ČR" - jak se chlubí radniční web. Výsleky ankety byly zveřejněny až po opakovaných urgencích  v lednu 2017. Co si přáli účastníci ankety? Podívejte se zde.

Řada místních občanů projevila obavy z další komercializace parku. Místo by naopak mělo sloužit jako klidová zóna pro obyvatele zdejší lokality. Stanovisko Sdružení Tejnka k plánovaným zásahům do parku Ladronka jsme vyjádřili v dopisu starostovi MČ Praha 6. Dopis si přečtěte zde.

Více zde: Radnice zveřejnila výsledky ankety, nehodlá je ale respektovat.

Na prvního máje 2017 se konalo na Ladronce setkání občanů s tématem "Bruslodrom Ladronka?". Podívejte se na reprotáž ze setkání.

Protože radnice i nadále v tichosti plánuje rozšíření Ladronky bez ohledu na přání občanů, uspořádali jsme v květnu petiční akci na podporu Ladronky pro všechny. Vše o petici a podpisové archy ke stažení najdete zde.

Plánovaná rozhledna s vysílačem mobilního operátora:

ladronka

 

Sdružení Tejnka

         Napište nám

@