Sdružení Tejnka založila v roce 2000 skupina sousedů z pražského Břevnova. Jeho posláním je udržet jedinečný ráz této "vesnice ve městě" a přispívat k jejímu zvelebení.

V souvislosti s prudce narůstajícím provozem ve spodní části ulice Za Strahovem iniciovali tamní obyvatelé jednání s vedením Městské části Prahy 6. Ulice je pro obousměrný provoz příliš úzká a vyhýbání vozidel problematické z důvodu parkujících vozidel po obou stranách vozovky. Řešením by bylo zjednosměrnění ulice. Zástupce odboru dopravy a životního prostředí ing. Miroslav Sachl uvedl, že „s úpravami organizace dopravy v lokalitě s cílem znepříjemnění průjezdu vozidel a zklidnění dopravní situace lze souhlasit, je však třeba nalézt většinově přijatelné řešení, které bude mít podporu alespoň dvou třetin obyvatel z dané oblasti“.

První jednání v této věci se uskutečnilo v prosinci (zde najdete zápis), druhé jednání se uskutečnilo ve čtvrtek 30. ledna v Úřadu městské části Praha 6.  MČ Praha 6 připravila tři návrhy řešení (viz plánek níže - varianta I by zhoršila situaci v památkové zóně Tejnka), s dalšími návrhy přišli na druhou schůzku sami rezidenti. Návrhy rezidentů, které zahrnovaly odklonění tranzitní dopravy z komunikací III. třídy v rezidenční oblasti na páteřní komunikace bez zástavby, zástupci městské části odmítli. Na schůzce bylo radnicí přislíbeno vypsání ankety, která bude zveřejněna prostřednictvím webu Prahy 6, facebooku, měsíčníku Šestka a dle možností roznesena do schránek v dotčené lokalitě. Přečtěte si celý zápis z 2. schůzky. O možnosti hlasovat v anketě vás budeme informovat zde i na sociálních sítích.

mapka jednosměrnosti

Další informace z Tejnky a okolí

Informace o činnosti sdružení a místních akcích najdete v kronice. O místech, která byste neměli minout, si přečtěte v oddělení pro výletníky, historii Břevnova najdete v sekci Z minulých časů. O chystaných stavebních a jiných projektech v Břevnově píšeme v sekci Břevnovské kauzy. Na fotografie z minulosti i současnosti se podívejte ve fotogalerii, najdete nás také na Instagramu. Fotky z toulek Břevnovem najdete také na stránkách Potulného Břevnovana. Starší články a informace najdete zde. Chcete-li mít aktuální zprávy, přidejte se k nám na Facebooku. Víte-li o zajímavé břevnovské události, kterou byste chtěli prostřednictvím našeho webu propagovat, napište nám na tejnka@tejnka.cz

Zásady zpracování osobních údajů ve Sdružení Tejnka

Sdružení Tejnka

         Napište nám

@