Sdružení Tejnka založila v roce 2000 skupina sousedů z pražského Břevnova. Jeho posláním je udržet jedinečný ráz této "vesnice ve městě" a přispívat k jejímu zvelebení.

O víkendu 17. a 18. září ožil Břevnov hned dvěma akcemi, na kterých jsme se podíleli:

Zažít Břevnov jinak se každý rok odehrává na jiném místě, jubilejní 10. ročník v sobotu 17. září oživilo tři náměstíčka v tzv. Malém Vatikánu, klidném západním cípu Břevnova mezi Ladronkou a Bělohorskou. Návštěvníci společně proměnili parkoviště v dětské hřiště, neudržovanou zeleň v kulturní prostor a asfaltovou křižovatku v živé tržiště. Překonali také demonstrativně dopravní tepnu oddělující tuto čtvrť od její dominanty – Břevnovského kláštera. Podívejte se na fotky z akce.

SK Union Břevnov je komunitní fotbalový klub pro kluky a holky z naší čtvrti. A protože u jeho založení stálo i Sdružení Tejnka, srdečně zvali na další ročník oslav zmrtvýchvstání břevnovského fotbalu. I tentokrát byl nabitý program, na plakát se ani všechny atrakce nevešly: kromě jiného si návštěvníci mohli hodit oštěpem pod vedením starostky místního Sokola a mistryně světa v kategorii veteránů Vandy Marušové, došlo i na živou muziku v podání Ferdináda Jones (rovněž z břevnovských zdrojů), na čepu bylo pivo z Břevnovský klášterní pivovar sv. Vojtěcha, připravené byly soutěže pro děti i dospělé (samozřejmě o ceny), představen byl architektonický návrh zázemí od našeho souseda Janka Schindlera, došlo ke slavnostnímu vztyčení vlajky, kterou klubu věnoval známý vlajkoznalec a vyvěšovač vlajek Šeldn Kúpr Břevnovský. Účastníci si mohli  zakoupit suvenýry Unionu a užili si i  exhibiční zápas nově se rodícího týmu dospělých a staré gardy Břevnováků. 

ZMJ plakátUnion spojuje malý

 

 

 

 

.

Další informace z Tejnky a okolí

Informace o činnosti sdružení a místních akcích najdete v kronice. O místech, která byste neměli minout, si přečtěte v oddělení pro výletníky, historii Břevnova najdete v sekci Z minulých časů. O chystaných stavebních a jiných projektech v Břevnově píšeme v sekci Břevnovské kauzy. Na fotografie z minulosti i současnosti se podívejte ve fotogalerii, najdete nás také na Instagramu. Fotky z toulek Břevnovem najdete také na stránkách Potulného Břevnovana. Starší články a informace najdete zde. Chcete-li mít aktuální zprávy, přidejte se k nám na Facebooku. Víte-li o zajímavé břevnovské události, kterou byste chtěli prostřednictvím našeho webu propagovat, napište nám na tejnka@tejnka.cz

Zásady zpracování osobních údajů ve Sdružení Tejnka

Sdružení Tejnka

         Napište nám

@