Sdružení Tejnka založila v roce 2000 skupina sousedů z pražského Břevnova. Jeho posláním je udržet jedinečný ráz této "vesnice ve městě" a přispívat k jejímu zvelebení.

Významné výročí mariánsko-františkánské poutní cesty z Pohořelce do Lorety v klášteře v Hájku připomněla v sobotu 3. října slavnost, rozprostřená po celé téměř osmnáctikilometrové trase pouti. Poutníci vyrazili kolem osmé hodiny ranní od první poutní kaple na Pohořelci. Účastníci dostali Poutní pas, do kterého sbírali razítka na různých místech po cestě. Byla otevřena řada památek podél cesty, například benediktýnský klášter na Bílé Hoře, františkánský klášter v Hájku, Litovická tvrz nebo Hostivický zámek. Poutníky čekal program jak během cesty (zpívánky děti a ženský sbor v Hostivici), tak v Hájku. Zde proběhla v 11 hodin slavnostní mše, následovalo divadélko, koncert, přednáška floristky, dětské dílničky a další. Akci pořádal spolek Poutní cesta Hájek ve spolupráci s Městským úřadem Hostivice a podporou Městské části Praha 6. 

Více o poutní cestě, která prochází také Tejnkou (zaniklá druhá kaple stávala v místě nároží s pítkem v srdci Tejnky) naleznete zde. Tejnkaři před několika lety výlet poutní cestou do kláštera v Hájku. Podívejte se na fotografie.

poutni cesta Hajek z jejich webuklaster hajek foto Marek

 

 

Další informace z Tejnky a okolí

Informace o činnosti sdružení a místních akcích najdete v kronice. O místech, která byste neměli minout, si přečtěte v oddělení pro výletníky, historii Břevnova najdete v sekci Z minulých časů. O chystaných stavebních a jiných projektech v Břevnově píšeme v sekci Břevnovské kauzy. Na fotografie z minulosti i současnosti se podívejte ve fotogalerii, najdete nás také na Instagramu. Fotky z toulek Břevnovem najdete také na stránkách Potulného Břevnovana. Starší články a informace najdete zde. Chcete-li mít aktuální zprávy, přidejte se k nám na Facebooku. Víte-li o zajímavé břevnovské události, kterou byste chtěli prostřednictvím našeho webu propagovat, napište nám na tejnka@tejnka.cz

Zásady zpracování osobních údajů ve Sdružení Tejnka

Sdružení Tejnka

         Napište nám

@