Sdružení Tejnka založila v roce 2000 skupina sousedů z pražského Břevnova. Jeho posláním je udržet jedinečný ráz této "vesnice ve městě" a přispívat k jejímu zvelebení.

Významné výročí mariánsko-františkánské poutní cesty z Pohořelce do Lorety v klášteře v Hájku připomene v sobotu 3. října slavnost, rozprostřená po celé téměř osmnáctikilometrové trase pouti. Poutníci vyrazí kolem osmé hodiny ranní od první poutní kaple na Pohořelci. Účastníci dostanou Poutní pas, do kterého budou sbírat razítka na různých místech po cestě. Bude otevřena řada památek podél cesty, například benediktýnský klášter na Bílé Hoře, františkánský klášter v Hájku, Litovická tvrz nebo Hostivický zámek. Poutníky čeká program jak během cesty (zpívánky děti a ženský sbor v Hostivici), tak v Hájku. Zde proběhne v 11 hodin slavnostní mše, následovat bude divadélko, koncert, přednáška floristky, dětské dílničky a další. Akci pořádá spolek Poutní cesta Hájek ve spolupráci s Městským úřadem Hostivice a podporou Městské části Praha 6. Podrobnosti o akci budou zveřejněny na webu spolku.

Více o poutní cestě, která prochází také Tejnkou (zaniklá druhá kaple stávala v místě nároží s pítkem v srdci Tejnky) naleznete zde. Tejnkaři před několika lety výlet poutní cestou do kláštera v Hájku. Podívejte se na fotografie.

poutni cesta Hajek z jejich webuklaster hajek foto Marek

 

 

Další informace z Tejnky a okolí

Informace o činnosti sdružení a místních akcích najdete v kronice. O místech, která byste neměli minout, si přečtěte v oddělení pro výletníky, historii Břevnova najdete v sekci Z minulých časů. O chystaných stavebních a jiných projektech v Břevnově píšeme v sekci Břevnovské kauzy. Na fotografie z minulosti i současnosti se podívejte ve fotogalerii, najdete nás také na Instagramu. Fotky z toulek Břevnovem najdete také na stránkách Potulného Břevnovana. Starší články a informace najdete zde. Chcete-li mít aktuální zprávy, přidejte se k nám na Facebooku. Víte-li o zajímavé břevnovské události, kterou byste chtěli prostřednictvím našeho webu propagovat, napište nám na tejnka@tejnka.cz

Zásady zpracování osobních údajů ve Sdružení Tejnka

Sdružení Tejnka

         Napište nám

@