Sdružení Tejnka založila v roce 2000 skupina sousedů z pražského Břevnova. Jeho posláním je udržet jedinečný ráz této "vesnice ve městě" a přispívat k jejímu zvelebení.

Chcete zažít atmosféru tradičních poutí? Spolek Poutní cesta Hájek, který usiluje o záchranu a propagaci barokní poutní cesty z Břevnova do Hájku u Červeného Újezda, vás srdečně zve na tradiční mariánskou pouť. Pěší pouť začíná v sobotu 4. září v 5.30 u první kaple na Dlabačově (zastávka Malovanka). Připojit k poutníkům se můžete kdekoliv na trase. V řepském klášteře vás čeká občerstvení, od Litovické tvrze pokračuje průvod s hudbou. Pouť vrcholí slavnostní mší v Hájku. 

Spolku Poutní cesta Hájek se podařilo zachránit a zrestaurovat řadu zničených kaplí. Nyní začala přestavba kaple č. XII., té před Hostivicí. Postupně je rozebíraná, kameny se odvážejí do ateliéru k restauraci. Již jsou vykopány základy pro stavbu kaple u cyklostezky za Peterkovým mlýnem, kam bude kaple přesunuta. Základy uvidíte během poutě, cyklistům doporučujeme sednout na kolo a cyklostezku do Hostivice si pojet. Od kláštera v Řepích vede zcela mimo silnice.

poutní cesta

Další informace z Tejnky a okolí

Informace o činnosti sdružení a místních akcích najdete v kronice. O místech, která byste neměli minout, si přečtěte v oddělení pro výletníky, historii Břevnova najdete v sekci Z minulých časů. O chystaných stavebních a jiných projektech v Břevnově píšeme v sekci Břevnovské kauzy. Na fotografie z minulosti i současnosti se podívejte ve fotogalerii, najdete nás také na Instagramu. Fotky z toulek Břevnovem najdete také na stránkách Potulného Břevnovana. Starší články a informace najdete zde. Chcete-li mít aktuální zprávy, přidejte se k nám na Facebooku. Víte-li o zajímavé břevnovské události, kterou byste chtěli prostřednictvím našeho webu propagovat, napište nám na tejnka@tejnka.cz

Zásady zpracování osobních údajů ve Sdružení Tejnka

Sdružení Tejnka

         Napište nám

@