Sdružení Tejnka založila v roce 2000 skupina sousedů z pražského Břevnova. Jeho posláním je udržet jedinečný ráz této "vesnice ve městě" a přispívat k jejímu zvelebení.

Ikona památkové zóny Tejnka, barokní statek s nepřehlédnutelným štítem, má být obklopena moderní zástavbou. Majitel předložil k územnímu řízení projekt rozsáhlé přístavby, která by znamenala výrazný nárůst zastavěné plochy a značný úbytek zeleně. Neadekvátnost záměru konstatoval i Odbor územního rozvoje MČ Praha 6, který požaduje část přístavby nerealizovat (doporučuje redukci o garáž s šatnou a sklady), což projektant ignoruje. Zarážející je, že památkový úřad se k záměru vůbec nevyjádřil a dle nového stavebního zákona souhlasil pouze takzvanou fikcí souhlasu, chybí také odborné stanovisko Národního památkového ústavu. Nejbližší sousedé podali námitky a požadují přerušení řízení, naše sdružení se připojilo. O dalším vývoji vás budeme informovat.

ikonický domek výřez

 

______________________________________________________________________________________

Další informace z Tejnky a okolí

Informace o činnosti sdružení a místních akcích najdete v kronice. O místech, která byste neměli minout, si přečtěte v oddělení pro výletníky, historii Břevnova najdete v sekci Z minulých časů. O chystaných stavebních a jiných projektech v Břevnově píšeme v sekci Břevnovské kauzy. Na fotografie z minulosti i současnosti se podívejte ve fotogalerii, najdete nás také na Instagramu. Fotky z toulek Břevnovem najdete také na stránkách Potulného Břevnovana. Starší články a informace najdete zde. Chcete-li mít aktuální zprávy, přidejte se k nám na Facebooku. Víte-li o zajímavé břevnovské události, kterou byste chtěli prostřednictvím našeho webu propagovat, napište nám na tejnka@tejnka.cz

Zásady zpracování osobních údajů ve Sdružení Tejnka

Sdružení Tejnka

         Napište nám

@