Sdružení Tejnka založila v roce 2000 skupina sousedů z pražského Břevnova. Jeho posláním je udržet jedinečný ráz této "vesnice ve městě" a přispívat k jejímu zvelebení.

Na začátku prosince došlo na Břevnově v oblasti mezi ulicemi Bělohorská, Tomanova a Liborova, k významným úpravám dopravního značení. V oblasti byla vyznačena zóna placeného stání a současně zde vznikla „zóna 30“ spolu se zónou zákazu vjezdu nákladních aut nad 3,5 t. V této souvislosti došlo k nové úpravě směrovosti ve vybraných ulicích. 

V lednu radnice chystala další změny, které zahrnovaly i zobousměrnění povozu v ulici U Ladronky. To by z Tejnky učinilo hlavní koridor pro řidiče, kteří si zkracují cestu do centra. Proto naše sdružení zaslalo na radnici připomínky k tomuto návrhu. K návrhu se vyjádřila také řada dalších občanů ze sousedství. Připomíny Sdružení Tejnka najdete zde. Radnice naše připomínky zpracovala a výsledkem je úprava, kterou jsme požadovali. Jsme rádi, že díky aktivitě občanů bude v naší krásné čtvrti zase o trochu lépe. Přečtěte si komentář radnice ke konečné úpravě.

jednosměrky final

komentář

 

Další informace z Tejnky a okolí

Informace o činnosti sdružení a místních akcích najdete v kronice. O místech, která byste neměli minout, si přečtěte v oddělení pro výletníky, historii Břevnova najdete v sekci Z minulých časů. O chystaných stavebních a jiných projektech v Břevnově píšeme v sekci Břevnovské kauzy. Na fotografie z minulosti i současnosti se podívejte ve fotogalerii, najdete nás také na Instagramu. Fotky z toulek Břevnovem najdete také na stránkách Potulného Břevnovana. Starší články a informace najdete zde. Chcete-li mít aktuální zprávy, přidejte se k nám na Facebooku. Víte-li o zajímavé břevnovské události, kterou byste chtěli prostřednictvím našeho webu propagovat, napište nám na tejnka@tejnka.cz

Zásady zpracování osobních údajů ve Sdružení Tejnka

Sdružení Tejnka

         Napište nám

@