RSS
Slavnosti

Důvod k oslavě se najde vždy: nová dlažba, slunovrat, Vánoce nebo cyklojízda Zažít město jinak. Mezi účinkujícími bývá řada místních obyvatel, k slyšení jsou operní i operetní árie, české a maďarské lidovky, hrává se na housle a tahací harmoniku.Slavnosti se odehrávají v horní části ulice Za Strahovem a všichni kolemjdoucí jsou vždy srdečně vítáni.

 

Category Viewed: 10267x
Ze života Tejnky

Společenské dění v Tejnce fotografuje její zakládající člen Marek Šálek, slavnosti fotografují také Pavel Šust a Tomáš Zima.

 

Category Viewed: 10494x
Zmizelý Břevnov

Většina fotografií dávno zaniklého Břevnova pocházíí z Archivu Hlavního města Prahy. Děkujeme také panu Janu Císařovi, rodáku z břevnovské návsi, který nám popsal historii některých objektů a poslal zajímavé fotografie, a panu Stanislavu Kubišovi za fotografie Fastrovy ulice a okolí.  Máte-li doma fotky starého Břevnova, rádi je zde uveřejníme.

 

Category Viewed: 43396x
Proměny Břevnova

Přinášíme fotografie břevnovských domů, ulic a zákoutí, jak je ještě většina z nás pamatuje.  Některé v posledních  letech zanikly, jiné prošly rekonstrukcí.Jen málo míst zůstalo nezměněno.

Fotografie z bourání Fastrovy ulice v roce 2008 naleznete zde.

 

Category Viewed: 7814x
 
Powered by Phoca Gallery

Sdružení Tejnka

         Napište nám

@