Vypuklo to všechno najednou: památková zóna Tejnka se ze dne na den změnila ve staveniště. Jeřáby trčí na každém rohu, prach a zvuk sbíječek je nedílnou součástí našich životů. Co všechno se buduje v našem okolí? Pokusili jsme se o ucelený přehled:

La Crone (dříve Viladomy Rozmarýn)

Výstavba v bývalé zahrádkářské kolonii vedle fotbalového hřiště změní Tejnku a její atmosféru zcela zásadním způsobem. Vyrůstají zde bytovky, které se objemem i vzhledem naprosto míjejí s charakterem čtvrti. Celý rozhlehlý areál s téměř osmdesáti byty bude navíc oplocený a tedy neprostupný. O historii celého projektu i snaze Tejnky o zmírnění dopadů si přečtěte zde.

Demolice rohového domku na křížení ulic Za Strahovem (č.p. 33) a Maratonská 

Investor plánuje výstavbu  objektu, který svým charakterem navazuje na sídliště La Crone a svým objemem několikanásobně přesahuje původní domek na této parcele. Nejbližší sousedé a místní spolky jsou účastníky územního řízení. Námitky Sdružení Tejnka k výstavbě si přečtěte zde. Historii projektu i aktuální stav nalezenete zde.

Proluka v ulici Za Strahovem 32

Zde vyrůstá pětipatrový činžovní dům "Rezidence Břevnov" s dvanácti byty, který svým charakterem nenavazuje na sousední domkářskou zástavbu, ale navazuje na činžovní domy v dolní části ulice. Podrobnosti najdete zde.

Rezidence Truhlárna 

Přímo v srdci Tejnky pokračuje demolice dvou domů. Na místě bývalé truhlárny má vyrůst Truhlárna. Investor upravil projekt tak, aby odpovídal charakteru místní zástavby, nicméně jeden z objektů nakyne na dvojnásobek. Luxusní byty jsou na prodej.  Více o projektu zde.

Ruina Za Strahovem 47

Hned vedle Truhlárny vyroste rodinná rezidence zhruba ve stejném objemu jako původní zástavba. V současnosti probíhá územní řízení.

Rezidence Závěrka

V zeleném vnitrobloku, sevřeném ulicemi Za Strahovem, Liborova a Šlikova mávyrůst bloková zástavba s několika desítkami bytů. Probíhá územní řízení. Proti záměru se postavila řada  místních obyvatel. Přečtěte si více.

Domek v ulici U Dvora 

Vyrůstá zde v podstatě replika původního domku, pouze s mírně zvednutou střechou. Podívejte se na vizualizaci.

Ikonický domek na křížení ulic Za Strahovem a u Dvora 

Domek s unikátním štítem, který je snad nejčastějším terčem fotografů, dokumentujících starou dobrou Tejnku, je momentálně na prodej, a my jen doufáme, že bude statek citlivě zrestaurován.

staveniste tejnka na mape

domek rohovy

Sdružení Tejnka

         Napište nám

@