V pondělí 26. prosince proběhlo v Tejnce tradiční vánoční sousedské setkání, při kterém jsme si společně zazpívali koledy. Jako vždy se mohli návštěvníci zahřát u ohně nebo svařeným vínem, k jídlu byly kromě cukroví také slané pochoutky: výborná zelňačka, chleby se sádlem a řada dalších dobrot, které sousedi přinesli.  Ukulele kvintet zahrál v průběhu večera sérii koled třikrát, takže si mohli zazpívat i ti, kteří přišli později. Kromě ukulele zazněl taky klarinet a kytara. Sešlo se několik desítek návštěvníků a ti nejvytrvalejší vydrželi téměř do půlnoci. Na atmosféru večera se můžete podívat ve fotogalerii.

Nedávno jsme na těchto stránkách informovali o petici proti zastavění východní části parku Ladronka stavbou multifunkční haly. Jednalo se o zastavění zeleného pásu rozsáhlým projektem, jehož součástí měla být hala s třípodlažní budovou, parkovištěm s příjezdovou komunikací. Petice, kterou podepsaly stovky občanů, byla předána na radnici. Přečtěte si odpověď starostky Prahy 6 ing. Marie Kousalíkové.

Číst dál: Listopad 2011 - Odpověď starostky na petici proti zastavění Ladronky

V pátek 11. 11. 2011 proběhla v hospodě Na hřišti FC Dragoun Břevnov svatomartinská slavnost. Podávalo se svatomartinské víno a domácí guláš.  Pro zcela zaplněnou hospodu hrál k  tanci i poslechu JAZZband, osmičlená skupina mladých nadšenců z Třeště s výbornou slavonickou zpěvačkou Josefínou Žampovou.

Pokud jste nemohli přijít, podívejte se na záznam na You Tube http://www.youtube.com/watch?v=5YMGuRfqNFQ (postupně přidáme i další písničky) nebo na fotky z akce do fotogalerie.

Po několika klidnějších letech dorazil do Památkové zóny Tejnka a jejího těsného okolí další stavební boom, který přináší do života této lokality mnoho neblahého: další úbytek zeleně, další zvýšení dopravní zátěže, další poničení jejího kulturního a estetického rázu. Obrátili jsme se proto na starostku Prahy 6 ing. Marii Kousalíkovou a vedoucího odboru územního rozvoje ing. arch. Bohumila Beránka s žádostí o názor vedení Prahy 6 na konkrétní stavební projekty, které se v Břevnově chystají. 

S odpovědí radnice vás seznámíme.

text dopisu: Říjen 2011 - píšeme na radnici

Odbor výstavby Úřadu městské části Prahy 6 v září schválil stavbu parkového nároží včetně mobiliáře a pítka na křižovatce ulic Za Strahovem a Nad Tejnkou. Projekt je součástí revitalizace historické poutní cesty ze Strahova do Hájku. Nová možnost odpočinku a osvěžení přibude výletníkům, pejskařům i domácím zhruba za rok.

Připojili jsme se k petici proti zastavění východní části parku Ladronka vedle tenisových kurtů stavbou multifunkční haly. Jedná se o zastavění zeleného pásu rozsáhlým projektem, jehož součástí má být hala s třípodlažní budovou a parkovištěm s příjezdovou komunikací.

Číst dál: Září 2011 - Petice proti zastavění Ladronky

Další uliční slavnost v Tejnce se tentokrát konala v sobotu 24. září jako součást pražské cyklojízdy pod názvem Zažít město jinak. Hvězdami dne byli Tonda Novotný (divadýlko pro děti i dospělé), ženy z Dobříše (scénický tanec), Prokop Závada (akordeon), Anna Polívková a Iby (písně) a chlapecká kapela Vulture, večer vyvrcholil chlapským nářezem od Skety Fotr.

Číst dál: Září 2011 - Zažili jsme Břevnov jinak

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/slunovrat pozvanka final.jpg'
There was a problem loading image 'images/slunovrat pozvanka final.jpg'

slunovrat pozvanka final

.

V červnu oslavovala Tejnka nejdelší den v roce. Jak jinak, než hudbou, tancem, jídlem a pitím. To vše v horní části ulice Za Strahovem. Fotografie z akce si prohlédněte ve fotogalerii.

Sdružení Tejnka

         Napište nám

@