Na letošních svatoštěpánských koledách jsme se jako za starých časů potkali jen s nejbližšími sousedy. Oheň, svařák a hudba nemohly chybět. Bylo to pěkné, ale ukázalo se, že mnozí fanoušci Tejnky se na akci těšili a společné zpívání koled jim chybělo. Proto za rok opět pozveme i sousedy z širšího okolí. Přejeme všem pěkné poslední dny letošního roku a co nejlepší nový rok.

IMG 7871IMG 7724IMG 7764

 

 

 

 

 

Za fotky děkujeme Petula C. Heinriche

______________________________________________________________________________________ 

Další z řady oblíbených hudebních večerů s latinskými rytmy kapely Roma band se konal v pátek 25. 11. od 19 hodin v Kulturním domě Bílá Hora. Zatančili jsme si a užili si setkání se sousedy.

tančírna listopad 2022 pozvánka

 

______________________________________________________________________________________

O víkendu 17. a 18. září ožil Břevnov hned dvěma akcemi, na kterých jsme se podíleli:

Zažít Břevnov jinak se každý rok odehrává na jiném místě, jubilejní 10. ročník v sobotu 17. září oživilo tři náměstíčka v tzv. Malém Vatikánu, klidném západním cípu Břevnova mezi Ladronkou a Bělohorskou. Návštěvníci společně proměnili parkoviště v dětské hřiště, neudržovanou zeleň v kulturní prostor a asfaltovou křižovatku v živé tržiště. Překonali také demonstrativně dopravní tepnu oddělující tuto čtvrť od její dominanty – Břevnovského kláštera. Podívejte se na fotky z akce.

SK Union Břevnov je komunitní fotbalový klub pro kluky a holky z naší čtvrti. A protože u jeho založení stálo i Sdružení Tejnka, srdečně zvali na další ročník oslav zmrtvýchvstání břevnovského fotbalu. I tentokrát byl nabitý program, na plakát se ani všechny atrakce nevešly: kromě jiného si návštěvníci mohli hodit oštěpem pod vedením starostky místního Sokola a mistryně světa v kategorii veteránů Vandy Marušové, došlo i na živou muziku v podání Ferdináda Jones (rovněž z břevnovských zdrojů), na čepu bylo pivo z Břevnovský klášterní pivovar sv. Vojtěcha, připravené byly soutěže pro děti i dospělé (samozřejmě o ceny), představen byl architektonický návrh zázemí od našeho souseda Janka Schindlera, došlo ke slavnostnímu vztyčení vlajky, kterou klubu věnoval známý vlajkoznalec a vyvěšovač vlajek Šeldn Kúpr Břevnovský. Účastníci si mohli  zakoupit suvenýry Unionu a užili si i  exhibiční zápas nově se rodícího týmu dospělých a staré gardy Břevnováků. 

ZMJ plakátUnion spojuje malý

 

 

 

 

.

Přečtěte si rozhovor s hlavním organizátorem všech kulturních a společenských akcí Tejnky Pavlem Bodorem. Rozhovor vyšel v časopise Téma a věnuje se hlavně Pavlově velké vášni: historickým válečkům. Výsledky jeo práce můžete vidět i v Tejnce: dům Pavla Bodora má krásně vyválečkovaný komín!

valecky pavlik

  

 ______________________________________________________________________________________

Již po šesté se v čase kolem slunovratu konala uliční slavnost Montmartre v Tejnce. Letos jsme se sešli v sobotu 18. 6. od 14 hodin na tradičním místě u pítka na křížení ulic Za Strahovem a Nad Tejnkou.  Uliční jarmark přinesl díla místních umělců, živou hudbu, divadlo pro děti, stánky i dílny, improvizované kavárny i pivnice. Přes tropické vedro se nás sešlo hodně a užili jsme si to. Podívejte se na další fotografie.

Dasa Skorepova317Dasa Skorepova357Dasa Skorepova352

 

 

 

 

 

Číst dál: Červen 2022 - Montmartre v Tejnce - oslavili jsme slunovrat

V sobotu 28. května proběhl další ročník světového jednodenního festivalu amatérských restaurací. Kdokoli si v tento den může otevřít svou vlastní restauraci, kavárnu nebo bar. V Břevnově se jednodenní restaurace otevřely v romantickém dvorku ve Šlikově ulici 41. Na jídelníčku byly domácí slané i sladké pochoutky, osvěžující nápoje a čerstvě pražená káva. Zajít jste mohli také do pop-up restaurací na Větrníku nebo v Nesedím, sousedím. V obou případech měli na repertoáru vynikající ukrajinské speciality. Návštěvníci tak přispěli těm nejpotřebnějším.

restaurant_day_u_tolaru.jpg

Tančírna Tejnka květen 22Po covidové odmlce jsme se začali znovu setkávat! V pátek 13. května jsme pořádali tancovačku se žhavými latinskými rytmy. V příjemném prostředí kulturáčku na Bílé Hoře se nás sešlo opravdu hodně: poseděli jsme na zahrádce nebo v přilehlém baru, ale hlavně jsme protančili noc. Byl to krásný start do letní sezony.

Sdružení Tejnka

         Napište nám

@