Již po šesté se v čase kolem slunovratu konala uliční slavnost Montmartre v Tejnce. Letos jsme se sešli v sobotu 18. 6. od 14 hodin na tradičním místě u pítka na křížení ulic Za Strahovem a Nad Tejnkou.  Uliční jarmark přinesl díla místních umělců, živou hudbu, divadlo pro děti, stánky i dílny, improvizované kavárny i pivnice. Přes tropické vedro se nás sešlo hodně a užili jsme si to. Podívejte se na další fotografie.

Dasa Skorepova317Dasa Skorepova357Dasa Skorepova352

 

 

 

 

 

Číst dál: Montmartre v Tejnce - oslavili jsme slunovrat

V sobotu 28. května proběhl další ročník světového jednodenního festivalu amatérských restaurací. Kdokoli si v tento den může otevřít svou vlastní restauraci, kavárnu nebo bar. V Břevnově se jednodenní restaurace otevřely v romantickém dvorku ve Šlikově ulici 41. Na jídelníčku byly domácí slané i sladké pochoutky, osvěžující nápoje a čerstvě pražená káva. Zajít jste mohli také do pop-up restaurací na Větrníku nebo v Nesedím, sousedím. V obou případech měli na repertoáru vynikající ukrajinské speciality. Návštěvníci tak přispěli těm nejpotřebnějším.

restaurant_day_u_tolaru.jpg

Tančírna Tejnka květen 22Po covidové odmlce jsme se začali znovu setkávat! V pátek 13. května jsme pořádali tancovačku se žhavými latinskými rytmy. V příjemném prostředí kulturáčku na Bílé Hoře se nás sešlo opravdu hodně: poseděli jsme na zahrádce nebo v přilehlém baru, ale hlavně jsme protančili noc. Byl to krásný start do letní sezony.

Sdružení Tejnka

         Napište nám

@