Spočítáno to nemáme, ale možná už po dvacáté jsme se letos sešli na druhý svátek vánoční, abychom si připili svařeným vínem a zazpívali koledy. Letos bylo sousedské setkání komorní, poseděli jsme se u ohýnku na pítku, zazpívali si, dali si svařené víno, čaj nebo něco na zub, co přinesli sousedi. V paměti nám zůstanou hlavně výborné bramboráky, které neúnavně po celý večer smažil náš soused pan Cahyna. Za to mu patří velký dík, stejně jako Pavlíně Novákové, která se starala o horké nápoje, a všem muzikantům.

Další fotky, které jako každoročně fotila Pet. C. Heinriche, najdete ve fotogalerii.

23 svarak cahynovi23 svarak zpivani23 svarak na schodech

Za projektem nové knihobudky v památkové zóně Tejnka stojí pět měsíců společného úsilí místních občanů, radnice MČ Praha 6 a neziskové organizace KnihoBudka.

Na počátku bylo přání Tejnkařů podělit se o přečtené knížky se sousedy a kolemjdoucími a zároveň oživit přirozené centrum Tejnky, kterým je náměstíčko s pítkem, lavičkami a zelení na křížení ulic Za Strahovem a Nad Tejnkou (i toto místo bylo kultivováno na popud místních obyvatel, kteří se nadále starají, aby zde bylo čisto a zeleno). Tejnkaři se proto v lednu obrátili na MČ Praha 6 a již za měsíc obdrželi souhlasné stanovisko. Následovalo vybírání vhodné lokality i typu knihobudky tak, aby korespondovala s historickým charakterem místa. Projekt financovala Městská část Praha 6.

V květnu byla knihobudka vyrobená a připravená k instalaci. Sousedé pro urychlení celého procesu přispěli vlastními silami: brigádně upravili vybrané prostranství a na závěr také vydláždili opukovou pěšinku ke knihobudce. Vše probíhalo v příkladné spolupráci všech zúčastněných: členů Sdružení Tejnka, zástupců Městské části Praha 6 (konkrétně zastupitelů Štěpána Bartáka a Vladimíra Šuvariny) i zástupců neziskové organizace KnihoBudka.

Knihobudka byla pokřtěna 17. června na slavnosti Montmartre v Tejnce a od té doby se její dveře netrhnou. Přijďte se přesvědčit sami!

krest knihobudkyknihobudka s majou

Praha6 symbol ____________________________________________________________________________________

Tradice uličních slavností v Tejnce sahá do doby před patnácti lety, kdy jsme si řekli, že zkusíme propojit krásu slunovratových večerů s kouzlem naší čtvrti. Někdy počasí vyšlo nádherně, jindy to zase taková sláva nebyla. Letošní ročník si určitě budeme pamatovat jako ten, kdy „spadla nebesa“, jak říkají Asterix a Obelix. Naštěstí nejsme žádní začátečníci, takže nás to nijak zvlášť nerozhodilo, jak dokládá skvělá fotoreportáž od Dáši Jílkové a Branislava Ohrabla.

 

DĚKUJEME VŠEM, KTEŘÍ U TOHO BYLI!

knihobudka s majou

____________________________________________________________________________________ 

 

V pátek 14. dubna se konala další sousedská tančírna, tentokrát v krásném prostředí Klášterní sýpky v areálu Břevnovského kláštera. Šenk nabídl velký sál k tanci, výčep k posezení a venkovní zahrádku pro kuřáky, pejskaře a milovníky čerstvého vzduchu. K poslechu hrály spřátelné kapely Zlatý hřib a The Craps.

 

Zatímco domácí Zlatý hřib ve složení Daniel Flek, Kristian Flek a Philippe Leforestier návštěvníky příjemně naladil, The Craps je zvedli ze židlí. Jejich covery starých punkových a jim podobných hitů od Ramones, Iggy Popa, Bowieho, Waitse a dalších zněly v uších ještě dlouho po skončení koncertu.

 

Děkujeme kapelám za nasazení, personálu Sýpky za shovívavost (bylo to fakt nahlas), návštěvníkům za super atmosféru a Renatě Fišerové za krásné fotky.

tančírna pozvánka jpg

 ______________________________________________________________________________________

Sdružení Tejnka

         Napište nám

@