Ve středu 20. června měli Břevnováci příležitost diskutovat o tom, jak by měla vypadat naše čtvrť. Za PRAHA SOBĚ debatovali Jan Čižinský, kandidát na primátora a Lenka Burgerová, architektka a pedagožka. Hlavní témata: Plánování výstavby a ochrana životního prostředí, dopravní problémy Prahy 6, dostupné bydlení.

Beseda se konala v restauraci Na Hrádku (Šlikova 15). 

praha sobe

Tejnkovské tancovačky se odehrávají na různých místech. Tentokrát jsme již podruhé tančili na lodi Tajemství bratří Formanů. Loď kotví na náplavce Rašínova nábřeží, mezi Palackého a  Železničním mostem.

Ve čtvrtek 28. 6 od 19 hodin hrály k tanci hned tři kapely. 

tajemstvi tancovacka

Podnikli jsme první krůček k návratu prostranství kolem pítka do stavu alespoň přibližně podobnému tomu, než se do něj zakousla stavba Residence La Crone. Jak vidno z fotografie, možností ke zvelebení je tu ještě dost, každý pokus o doplnění záhonků hlínou, rostlinami a vláhou velmi vítán. Chcete-li si zazahradničit, neváhejte. Netrpělivě také čekáme na osazení pítka novým kohoutem a spuštění vody, přislíbeno bylo na polovinu května.

Děkujeme neznámému zahradníkovi/zahradnici za osázení záhonku pod nástěnkou a za dva pěkné keře komule i naší nové sousedce, která osázela roh u ulice Nad Tejnkou.  

pitko male

V sobotu 19. května se konal další ročník Restaurant day, kdy si každý může otevřít doma, na zahradě či na dvorku vlastní restauraci a pohostit sousedy i kolemjdoucí. Domácí dobroty letos připravili v romantickém vnitrobloku ve Šlikově ulici 41. Podívejte se na fotografie z předchozích ročníků.

restaurant day 2018.2restaurant day 2018

 

 

Další z řady tejnkovských tanečních večerů se konal ve čtvrtek 19. dubna od 19 hodin v Kulturním domě Bílá Hora. V příjemném prostředí zrekontruovaného kulturního domu, zvaného dříve Kulturáček nebo také Fíčko,  jsme se sešli již před měsícem, a protože se nám tam líbilo, rádi jsme akci zopakovali. Tentokrát hrála kapela OLDY´S ROCKENROLL JAMES SESSION. Kromě tance a povídání se sousedy jsme slavili hned několikery narozeniny členů Tejnky.

A3 tejnkovska tancovacka duben

Tradice tejnkovských tancovaček pokračovala v březnu na netradičním místě. V pátek 2. března jsme se sešli v kulturáčku na Bílé Hoře. Kulturní dům se po rekonstrukci začíná opět probouzet k životu. Najdete ho ve vilové čtvrti uprostřed zeleně kousek od konečné tramvaje 22.

tejnkovska tancovacka

 

 

 

 

.

V prosincovém čísle časopisu Reportér najdete velkou reportáž o spolkovém životě. Kromě spolků z Preškavy a Kladna si můžete přečíst také o Tejnce. 

reporter 4reporter 3

reporter 2reporter 1

 

 

 

 

 

.

Sdružení Tejnka

         Napište nám

@