- Zobrazení: 272
Oblíbená uliční slavnost Montmartre v Tejnce získala letos novou podobu. Místo tradičních pouličních prodejců a dvorkového občerstvení proběhla akce, která má rovněž blízko k pařížské čtvrti umělců, po které je slavnost pojmenována.
Na adrese Za Strahovem 62 se v sobotu 15. června otevřel první břevnovský pop-up ateliér. Prvními vystavujícími byli peruánská umělkyně, vystavující pod jménem Carop Klein a vídeňská výtvarnice Isabell Tach. Jejich společná výstava nesla název The Soul Needs Art.
Vernisáž proběhla v sobotu 15. června ve 14 hodin, v neděli pak proběhla komentovaná prohlídka za účasti obou umělkyň. Poté zahrála skupina DUENDE s hudebníky z Chile, Peru, Kuby i České republiky. Po oba dny čekalo návštěvníky malé občerstvení.
Nestihli jste vernisáž? Nevadí. Až půjdete kolem, hledejte na dveřích ceduli „Ateliér otevřen“. Zazvoňte, a když to vyjde, tak vás majitelka a kurátorka v jedné osobě osobně provede výstavou, umístěnou v prostorách citlivě zrekonstruovaného řadového domu.
______________________________________________________________________________________
Více o vystavujících umělkyních:
CAROP KLEIN (Carmen Rocio Pena de Klein)
Narozena v Peru, žije v Dolním Rakousku.
Svoji uměleckou cestu jsem začala v Cuscu v Peru a o mnoho let později jsem cestovala do Evropy, kde jsem studovala na univerzitě designu v Hamburku v Německu. Moje hlavní řeč jsou barvy, kromě toho jsem také vytvářela umělecká díla jako malé objekty (recyklační umění) a dřevěné sochy. Různá umělecká díla vznikla z mých četných cest do amazonských deštných pralesů a venkovských oblastí, zejména v Peru. Matka příroda je mou největší inspirací a motivací pro mé kreativní aktivity a pro vyjádření věčného hledání míru na světě a pro budoucí generace.
Od roku 1994 působím jako nezávislá umělkyně v Dolním Rakousku a organizuji několik kulturních akcí, v posledních letech ve svém uměleckém prostoru „eARTh Academy“ přímo uprostřed mezi Vídní a českou hranicí. Vystavuji nejen v Rakousku, ale po celém světě ve 24 zemích a na 4 kontinentech. Nemám žádné speciální metody v kompozici nebo míchání barev. Řídím se vnitřní logikou: Citlivost k „vnějšímu“ se nachází „uvnitř“. Pro mě „umění“ znamená „změnu“. Je to výzva vyjádřit pradávnou sílu přírody a realitu světa plného rozporů a snů, tak jak ji cítím, tady a teď.
ISABELL TACH (Tach Kunst)
Jsem autodidaktická umělkyně žijící ve Vídni. Malovat portréty jsem začala v roce 2009, což bylo důležitou součástí mé umělecké cesty. Jsem milovnice zvířat a zvířata jsou pro mne dalším velkým zdrojem inspirace. Umění bych popsala jako nejpřirozenější formu lidského vyjádření; když slova nestačí, můžeme stále vyjádřit emoce prostřednictvím barev a tvarů. Mým cílem je ukázat ostré kontrasty a otevřít brány do různých světů. Umění by mělo lidi spojovat, inspirovat a dojímat. Je pro všechny a nezná hranic. Ve své práci experimentuji s různými materiály, od běžného papíru a látky po syntetickou pryskyřici a dřevo. Od roku 2017 jsem se zúčastnila několika výstav a kulturních akcí v Rakousku, nejnověji v roce 2024 byly mé obrazy vystaveny v Benátkách, Itálie.