Restaurace, kavárny, hospody a jiné občerstvení v okolí Tejnky

 

Káva a sladké

Angelato, Bělohorská 50 - u zastávky tramvají Marjánka. Zmrzlinová rodinná manufaktura se sídlem v Břevnově nabízí kromě nepřekonatelných zmrzlin také moučníky, kávu a nápoje. V létě si vše můžete vychutnat na venkovní terase.

20m2_kapkafe, Bělohorská ulice u zastávky tramvají Marjánka směrem dolů - maličká kavárna s výbornou kávou

Popocafepetl, kavárna a galerie na Bělohorské u zastávky tramvaje Malovanka

RECesse, galerie a bar, Břevnovská 212/1, zastávka tramvaje U Kaštanu

Kavárna Kliner, na Bílé Hoře (konečná tramvaje 22) - kavárna se nachází v v protileteckém krytu, umístěném v poutním areálu Panny Marie Vítězné 

 

Mezinárodní kuchyně

Restaurace Tandoor, Konecchlumského 9. Vyhlášená indická restaurace s autentickou kuchyní.

Pho Nam Nam, Konecchlumského 7. Tradiční vietnamské speciality. Populární bistro, který prý má nejlepší pho v Praze.  

Indická restaurace Kurkuma v Liborově ulici 14 nabízí v poledne ve všední dny systém "all you can eat": polévku, dvě hlavní jídla - masové i vegetariánské, teplou zeleninu v omáčce, zeleninový salát, rýži a indický chléb. To vše za příjemných 135 korun. Stojí za vyzkoušení! Večer můžete vybírat z tradiční nabídky indických jídel.

Curry King Indian Restuarant, nejnovější indická restaurace s velkým výběrem jídel včetně vegetariánských. 

 

Restaurace, bistra a pivnice

Fatfuck smash burgers. Poté, co dobylo Holešovice, zřídilo úspěšné hamburgerové bistro pobočku na Bělohorské poblíž zastávky Malovanka. Jste-li milovníci hamburgerů, pak vás nový podnik na adrese Bělohorská 158 nadchne stejně jako nás. Šťavnaté placičky z bio hovězího masa v nadýchané domácí bulce, hranolky smažené na hovězím loji, báječné omáčky (nám nejvíc chutnala CHIPOTLE Mayo BBQ) a k tomu Vinohradská jedenáctka.

PizzaBun Bistro, Bělohorská 83. Kapsy z těsta na neapolskou pizzu, plněné originálními náplněmi. Zastávka tramvají Drinopol. V sobotu a neděli zavřeno. Facebookové stránky bistra.

Restaurace U presidentů. Šultysova 53. Útulná hospůdka s originální výzdobou. Možnost posezení v zahrádce pod stříškou i přímo na ulici.

Hostinec Drinopol. Bělohorská 63. Levná pivnice s výhodným poledním menu a celodenní nabídkou hotovek.

Bernard PUB U bílého lva. Bělohorská 241. Dobré pivo, ochotná obsluha, vegetariánská i dětská jídla. Zastávka tramvají Drinopol.

Restaurace Valcha. Bělohorská 105. Česká kuchyně, dobré pivo. Zastávka tramvají U Kaštanu.

Na Marjáncerestaurace a bar. Bělohorská 35, otevřeno denně 11-01. Dobrá kuchyně za slušné ceny, příjemné venkovní posezení pod kaštany.

Klášterní sýpka - nabídka výborného místního piva a malého občerstvení (polévka, atd.) v krásném prostředí Břevnovského kláštera. V budově je také infocentrum a malý obchůdek s produkty z benediktýnských opatství. Nezaměňovat s protějším Klášterním šenkem.

Vila Kajetánka, restaurace v nově rekonstruované břevnovské usedlosti. V létě nabízí příjemné venkovní posezení v zahradě u rybníka.  Italskou kuchyni doplňují speciality německé a rakouské kuchyně, v nabídce je také vídeňský řízek přímo tak jak ho dělají ve vyhlášené vinárně Figlmüller ve Vídni. 

 

 

Kompletní seznam břevnovských restaurací najdete zde: https://www.lunchtime.cz/restaurace/brevnov

 

Sdružení Tejnka

         Napište nám

@