RYCHLEJI, VÝŠE, MOCNĚJI / DŘÍV, NEŽ JI HODÍ PSŮM. Pod tímto názvem se v sobotu 3. října 2015 v 16.00 se v tramvajové smyčce Královka – naproti hotelu Pyramida (mezi ulicemi Bělohorská a Gymnastická), poblíž zastávky Malovanka uskuteční originální hudebně-taneční projekt inscenovaných obrazů inspirovaných různými disciplínami sportu, doprovázených hudebním duetem Debbi Love a textem v podání Daniela Švába.

rychlejivyseWEB

 

 

 

 

 

Tramvajová smyčka Královka vznikla pro potřeby sokolského sletu a dalších plánovaných spartakiád. Jedná se o místo paměti důležité pro českou historii, která má jednu ze svých tradic v sokolském fenoménu. Zároveň je spojeno s pamětí o totalitním komunistickém období, které používalo davové spartakiádní show jako velice účinný nástroj propagandy. Hlavní inspirací pro náš koncept je vize totalitární společnosti žijící na ostrově W a řídící se pokřivenými sportovními pravidly, kterou vykreslil francouzský spisovatel Georges Perec ve své knize W aneb vzpomínka z dětství. Tato vize je dramatickou parabolou společnosti podřízené utopii, ale ve skutečnosti jde o ztělesnění mašinerie zla, ve které člověk jako jednotlivec nemá žádnou hodnotu. Skrze inspiraci Perecovou vizí se snažíme vytvořit jistý kontrapunkt pro ideály, na které měla spartakiáda upozornit, a zároveň upozornit na architektonický potenciál dvou výjimečných elementů Břevnova – lávek Královka a Dlabačov.

Scénář, koncepce, režie: Magda StojowskaChoreografie: Karolina GilováTrenér sportovců, MC: BioMashaHudba: Luděk Kazda Atlet, vypravěč: Daniel ŠvábAtleti: Karolina Gilová, Eliška Hanušová, Petr Čížek, Tomáš Scharf, Petr Kolman, Filip Mráček, Kristýna Ostratická, Alica Minarová, Kateřina Janovská
Produkce: Julie Kárová, Jolana Mokrá

VSTUP ZDARMA

 

Sdružení Tejnka

         Napište nám

@