Od 17. dubna do 17. 6. můžete v Galerii Kuzebauch shlédnout výstavu TA REALITA uměleckého skláře Ondřeje Strnadela. Ondřej Strnadel (*1979) vytváří hutní sklo, které transponuje do podoby mís, váz, stolních solitérů i větších sochařských objektů. 

Otevřeno je dle otvírací doby Kavárny Kuzebauch - ve všední dny 14 - 21.30, sobota 11-19 hod. Adresa: Říčanova 19, Praha 6 - Břevnov. Vstup volný. 

Číst dál: Výstava v Galerii Kuzebauch

Studio Paleta, které sídlí na Bělohorské, rozjíždí nový program pro ženy z Břevnova: pondělní setkávání a tvořivé dílny, kdy se pod vedením lektorek můžete naučit nové dovednosti, jako je plstění, malování na hrnečky či na látku nebo tvorba šperků.

Prvním z řady akcí je malování mandal pod vedením Marie Laily Švejdové. Tato výtvarnice, která prostřednictvím své tvorby studuje různé směry duchovního rozvoje, maluje léčivé obrazy, mandaly a originální malovanou keramiku. 

KDY: V pondělí 10. března od 20 hodin

KDE: Studio Paleta, Bělohorská 92, Břevnov

Účastnický poplatek je 50-100 Kč, dle vašich možností. 

Rezervace a další informace: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo 775 316 168

Více na: http://www.studiopaleta.com/2014/03/malovani-mandal-pro-zeny-v-palete/

marie laila švejdová

výtvarnice Marie Laila Švejdová

 

 

 

 

 

fotografie0739

 vaše mandala může vypadat třeba takto

 

 

Kusamono je japonské slovo označující “minizahrádku”, kterou si můžete sestavit doma v keramické misce, z různých vhodných rostlinek a zeleného mechu a která vám trvale ozdobí stůl i v čase, kdy toho venku zrovna moc neroste. Japonci věří, že pohled na kusamono uklidňuje a zlepšuje náladu stejně jako setkání u misky čaje. Kurz, který nabídne spojení japonského zahradničení s ochutnávkou japonských čajů nabízí břevnovská husitská fara.

V neděli 23. února od 15 hodin

Husitská fara, Na Petynce 47a, Praha 6 Břevnov (tram 22 - Drinopol, bus 174, 180 - Kajetánka)

Cena kurzu: materiál 400 + dle vašeho uvážení odměna lektorům (v ceně pálená keramická miska, rostliny, materiál, čaj).

Tvorbou kusamona podle vaší představy vás provede Maruška Rešlová, japonský čaj připraví a poví o něm Tomáš Rajnoch (meetea.cz). Vaše Kusamono si odnesete s sebou domů. K dispozici bude veškerý materiál, různé rostlinky a originální autorké misky pálené v peci na dřevo od Mirky Randové.To vše v příjemném domácím prostředí husitské fary na Břevnově. Kurz trvá cca 3 hodiny.

Přihlášky: telefonicky/SMS: 775 181 279 (Sandra Silná)

kusamono

Jednodenní kurzy, zaměřené na domácí vyřezávání proběhnou v termínech sobota 8.3. - neděle 9.3. - sobota 29.3 - ne. 30.3. (pro dokončování projektů a pokročilejší)

V domácích podmínkách lze vytvořit například hračky pro děti, loutky, lžíce, píšťalky, lodě, misky, sošky, reliéfy, dřevořez a dřevoryt pro tisk a jiné menší věci.

daník výrobky

 

 

 

 

 Přečtěte, jak píší o řezbářských kurzech na webu Material Times.

 

 Co vás v kurzu čeká:

NAUČÍTE SE:        - používat řezbářská dláta a připravit dřevo

                                 - dojít od představy k výrobku a provést konečné úpravy výtvoru                                 

DOZVÍTE SE:         - jak vybrat dřevo a jaké zvolit náčiní

                               - kde sehnat vybavení a že nepotřebujete dílnu

ODNESETE SI:      - nejméně tři výrobky a cenné informace

                              - návod jak začít a inspiraci

V ceně kursu je:       - materiál - lipové dřevo

                                 - přípravky pro konečnou úpravu

                                 - zapůjčení profesionálního vybavení

                                 - teoretické podklady

Kurs vede profesionální řezbář, výrobce  hraček a loutek a zkušený lektor Daniel Flek  www.loutky.net

Více informací a přihlašování do kursu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel.: 775316168,   www.studiopaleta.com

CENA JEDNODENNÍHO KURSU:   800 Kč  

MÍSTO:                                         Studio PALETA,  Bělohorská 92,  Praha 6

DATUM:                                        sobota 8.3, ne.9.3., sobota 29.3 a neděle 30.3. pokročilí                          

ČAS:                                             9,00-12,00  ,  13,00-16,00

/ maximální počet účastníků je 8 /

Vyřezávání ze dřeva má silně uklidňující účinky.

daník v dílně

 

 

 

 

Řezbář Daniel Flek

Studio Paleta zve na hodiny jógy pro ženy. Každou středu od 19.30 na adrese Bělohorská 92.

joga

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/na_fb_-_koncert.jpg'
There was a problem loading image 'images/na_fb_-_koncert.jpg'

Spolek břevnovských živnostníků a ZŠ Marjánka zvou na koncert do Břevnovského kláštera.

V úterý 7. liedna od 20 hodin.

na fb - koncert

Ve čtvrtek 26. prosince se uskuteční tradiční svatoštěpánské setkání sousedů a přátel naší čtvrti. Od 16 hodin na náměstíčku s pítkem na křížení ulic Za Strahovem a Nad Tejnkou. Zazpíváme si koledy s Ukulele kvintetem a připraveno je také jedno hudební překvapení. Těšit se můžete na pořádný oheň, občerstvení, svařené víno a čaj. Rádi vás uvidíme!

Sdružení Tejnka přeje všem radostné Vánoce a hodně zdraví, štěstí a spokojenosti v nadcházejícím roce.

pozvánka

V neděli 8. 12. od 14 do 18 hodin se konají VÁNOČNÍ TRHY V ATELIÉRU KAŠTAN, následuje vernisáž výstavy Tajemno - tajemství.

TajemneTrhy

 

 

 

 

V neděli 15. 12. od 16 hodin koncert VRTULE DĚTEM. Oblíbená břevnovská funky kapela hraje v Mlýnské kavárně na Kampě. Součástí bude jako vždy dětská tombola. Aby se dostalo na všechny děti, přineste s sebou neprůhledně zabalené maličkosti, které můžete postrádat a někoho jiného potěší.

vrtule dětem

 

 

 

 

 

V sobotu 21. 12. se v Paletě na Bělohorské koná ADVENTNÍ DÝCHÁNEK pro rodiče s dětmi.

paleta malá

 

 

 

 

Vyrobte si vlastního draka a vyzkoušejte, jak létá!

Draka vyrobíte na workshopu v kavárně Do větru, proletět ho můžete na Vypichu před vchodem do Hvězdy. Akci pořádá sdružení Živé město. Podrobnosti najdete v pozvánce.

Kdy: V sobotu 9. listopadu. 

živé město pozvánka

 

 

V sobotu 2. lstopadu od 20 hodin se v Kaštanu koná koncert skupiny Vratiprsty, kterou si pamětníci mohou pamatovat z Chmelnice osmdesátých let. Později se transformovala ve skupinu VRTULE 1, přičemž v sobotu zahrají v Břevnově obě tato legendární tělesa, a všichni tři zakládající bratři Flekové budou při tom. UNIKÁTNÍ PŘÍLEŽITOST!

 vratiprst v kaštanu

Občanské sdružení Poutní cesta Hájek zve v sobotu 2. listopadu 2013 ve 13.30 hod na úklid poslední etapy poutní cesty mezi Hájkem a Hostivicí.


Akce začne  přímo v Hájku, a to prohlídkou kláštera. Odtud se půjde po poutní cestě do Hostivice a do připravených pytlů budou sbírány odpadky (pytle a rukavice jsou zajištěny).

 

V Hájku bude v sobotu 2. 11. 2013 také poslední letošní pouť. V 11.00 hod začíná mše svatá "Vzpomínka na všechny zemřelé", kterou povede P. Filip Jan Rathauský OFM.  Poté bude klášter s loretou až do příštího května uzavřen.

 

Městská část Praha 6 vyhlásila na svých internetových stránkách anketu pro občany "Jak jste spokojeni se životem v Praze 6". Své poziivní i negativní poznatky ze života v naší čtvrti můžete radnici sdělit na http://www.praha6.cz/anketa/.

Anketa bude probíhat zhruba do konce října a poté budou zveřejněny výsledky.

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/obrazky-clanky/mamiblesak.jpg'
There was a problem loading image 'images/obrazky-clanky/mamiblesak.jpg'

V pátek 18. října ve Studiu Paleta, Bělohorská 92.

Knížky, hračky, oblečení, sportovní a domácí potřeby - přijďte si vybrat, co vám chybí a nabídněte, co nepotřebujete.

Více v letáčku (zvětší se po rozkliknutí)

mamiblesak

 

 

Kdy: Ve středu 9. října od 17.30 v základní škole Marjánka

Beseda se zástupci Magistrátu hlavního města Prahy, Úřadu městské části Prahy 6, Technickou správou komunikací a dalšími institucemi se uskuteční v rámci projektu "Praha pro lidi". Více na www.prahaprolidi.cz 

Účast potvrdili: Tomáš Hudeček, primátor Hlavního města Prahy, Vladimír Kadlec, technická správa komunikací, Jan Heroudek, odbor dopravních agend Magistrát hlavního města Praha. Pozváni jsou také zástupci vedení Městské části Praha 6 a zástupce Dopravního podniku.

Na již vznesené připomínky ke konkrétním místům či problémům,týkajícím se Bělohorské, se můžete podívat na www.lepsimisto.cz. Své připomínky můžete samozřejmě vznést i na místě. Organizátoři (Agora) slibují i zábavu a hru. Rozdělíme se do několika týmů, a každý bude mít možnost zanést do slepé mapy své návrhy a připomínky.

pozvanka debata

 

Kdy: v neděli 6. října od 16.00 hodin 

Zveme na architektonickou  procházku po zajímavých místech Břevnova. Procházka se zaměří na významné stavby a malebná zákoutí v okolí Bělohorské a Patočkovy ulice. Návštěvníci budou seznámeni i se současnými záměry, plánovanými pro okolí Malovanky. Břevnovem provází architekti Daniela Čapek a Michal Volf.

Procházka se uskuteční v rámci Dne architektury a je zdarma. Sraz účastníků je před hotelem Pyramida.

Na procházku navazuje v 18.30 beseda se zpěvákem a architektem Pavlem Bobkem a koncert skupiny Povětroň v klubu Kaštan. Vstupné na besedu a koncert je 60 Kč.

Více na www.mvolf.com

Srdečně zveme na výstavu břevnovské výtvarnice Jitky Hilské.  Vernisáž se uskuteční 3. 9, výstava potvrvá do 27. 9. Vstup zdarma. Po prohlídce výstavy si v Café Kuzebauch v Říčanově ulici můžete pochutnat na domácích moučnících a dobré kávě.

Otevřeno pondělí - pátek 16 - 22 hod.

jitka-ver

 

.

 

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/ulicni snidane.jpg'
There was a problem loading image 'images/ulicni snidane.jpg'

Obrázek sice nápadně připomíná POSLEDNÍ VEČEŘI, ale nenechte se splést: ve skutečnosti vás opravdu zveme na PRVNÍ SNÍDANI. Rozložíme stoly na ulici, začínáme v deset, čaj a káva zajištěny. Přineste si, co rádi snídáte, budeme ochutnávat navzájem. Místo konání: tam, co bývají uliční slavnosti, čili v okolí nástěnky, kaple č. 2 a pítka. Už tuhle neděli!

ulicni snidane.jpg

Zveme na veřejnou diskusi o kontroverzních stavebních projektech, chystaných v Praze 6.

Diskusi pořádá Klub Za starou Prahu v pondělí 3. 6. od 18 hodin v Juditině síni, Mostecká 1, Praha 1.

b_200_150_16777215_00_images_obrazky-clanky_projekty_prahy_6.jpg

Tunel Blanka, jehož břevnovské vyústění nevratně zohyzdilo velkou část Malovanky a okolí, dle vyjádření expertů neuleví pražské dopravě: http://praha.idnes.cz/doprava-v-centru-prahy-tunel-blanka-poplatky-za-vjezd-pfp-/praha-zpravy.aspx?c=A130529_1934424_praha-zpravy_eb

Nezisková organizace Živé město zve na tuto sobotu 4. května od 11 hodin na komentovanou procházku obory Hvězda (nejen) pro děti.

V rámci procházky oborou Hvězda prozkoumáme, jak je park vymyšlen, jak zda se cesty potkávají a zda vytvářejí nějaký ornament a zaznamenáme, co jsme všechno po cestě k letohrádku viděli a zažili. Stavbu letohrádku Hvězda prozkoumáme zvenku i zevnitř, od podzemí až po druhé patro- hodovní síň, která není běžně přístupná. Pokusíme se nalézt odpovědi na otázky, ke kterým stavba letohrádku a obory vybízí: Proč je stavba do půdorysu hvězdy? Jsou základy stavby opravdu do tohoto tvaru? V jaké době byla stavba vybudována?  Průvodcem otázkami, úkoly, spojovačkami a výtvarnými aktivitami budou pracovní listy a lektorka. Akce je určena nejen pro děti (od 3 let) a jejich dospělý doprovod.
 
Sraz u vchodu do obory Hvězda z Libocké ulice (poblíž zastávky Petřiny).
 
Lektorkou a autorkou listů je Mariana Dočekalová: učitelka výtvarné výchovy na ZŠ, redaktorka dětského časopisu HraNa (http://www.casopishrana.cz/), zakladatelka dětského klubu Kruhžítko, o.p.s. (www.kruhzitko.cz) a lektorka dětského tábora Artmill (www.artmill.eu). Akce je zdarma (včetně vstupu do letohrádku), budeme ale rádi za příspěvek na výrobu listů.

 

Sdružení Tejnka

         Napište nám

@