Velký rozruch mezi místními občany vzbudil projekt na výstavbu tubusového domu pro Tomia Okamuru na parcele v ulici Nad Tejnkou. 

Jedná se o tuto parcelu:

parcela okamury

Projekt třípatrového domu z dílny architekta Kereze:

okamura

 

 

 

 

 

Více si přečtěte v článku serveru i.dnes: http://bydleni.idnes.cz/dum-tomia-okamury-0me-/architektura.aspx?c=A140317_005113_architektura_reznebo v Blesku z 16. 4. 2014.

Na zveřejněnou studii reagovala řada sousedů. Zde je výběr z ohlasů:

Dal bych tomu šanci, ale chtěl bych vidět víc vizualizací. Charakter staré zástavby je už z téhle strany narušený až běda. A bude hůř, jestli se začnou stavět Viladomy Rozmarýn.

Ten pozemek znám dost dobře, je dost malý na takovou stavbu. Nemluvě o tom, že je tam postaven jeden slátanější dům než druhý, takže i sebeúžasnější dům tam bude vypadat spíš jako pěst na oko. Zajímavě vypadající dům na nevhodném pozemku v nevhodné lokalitě.

Myslím, že v této části Břevnova již stojí i moderní vily absolutně různého typu a vytváří svého druhu konzistentní území, takovou přehlídku. Je to rozhodně zajímavý počin od zajímavého architekta, na rozdíl od častých podnikatelských barok a zrůdností, kterými se dává na odiv pouze majetnost a nevkus obyvatele. Je to stavba velmi nepražská a netypická, ale pokud by se zachovala výška srovnatelná s okolní zástavbou, je to ještě vcelku zajímavé řešení oproti možným hrůzám:-)

Vzhledem k moderní zástavbě myslím, že by šlo o zajímavý architektonický počin, rozhodně by stálo za to vidět více vizualizací - s okny, dveřmi, terasami a také napojení na terén. Osobně ale - a jedná se pouze o osobní názor - se domnívám, že bydlet v takovém atypu musí být docela nepříjemné, proto se trochu obávám, aby stavba nestála jen proto, aby vyčnívala a že je zajímavá. Taková stavba by jen střídala výstřední majitele, nebo by stála ladem jako zajímavost. Možná by ji za pár let někdo zbořil, aby postavil trochu více obyvatelný dům.

U mě dobrý, pokud by to byla dětská prolejzačka...-).Ale nakonec proč ne, lepší než uniformní nic jako většina novostaveb kolem..

Mně se to nelíbí. Vypadá to jako ty kóje pro lidi z Matrixu. Podle těch fotek z odkazu by to stálo mezi normálními rodinnými domy, respektive vilami. No a mít mezi nimi sila?

Komíny, komínky mincí, něco bujícího, sila… Mám z tohoto návrhu nepříjemnou závrať. Neumím si představit život v tomto hradě, ani místo, kde by se mi tento exotický dům líbil.

Chtělo by to více vizualizací, které by zahrnovali celkový pohled na okolí... Případně i to, jakým způsobem by byla do projektu zapojena zahrada, zeleň celkově, dřevěné prvky... Rohů a hran je kolem nás až příliš, takže mi oblost přijde sympatická, ale souhlasím s Lenkou Hanovskou, že je to atypické a časem pro obyvatele neobyvatelné... Ale takový Hundertwasserhaus také nemá jediný pravý úhel a žít se tam dá:)

Tohle moc důvěry nebudí: "Christian Kerez navrhuje převážně do míst, která nemají silného ducha. Satelitní předměstí či anonymní asijská města ho nenabízí, a tak se architekt musí vydávat proti stávajícímu místu.“

Velmi zajímavá studie vedle souboru prapodivných staveb. Užitkovost interieru bych ponechal na uživateli.

 

Sdružení Tejnka

         Napište nám

@