Praha 6 plánuje velkorysé rozšíření volnočasového areálu Petynka. Jaká bude nová podoba oblíbeného areálu s výhledem na Pražský hrad? Vybíráme ze studie společnosti SNEO, která je vlastníkem areálu a je ve stoprocentním vlastnictví městské části Praha 6: vyhřívaný krytý plavecký bazén 25m, dětský vodní svět, saunový svět a relaxační zóny, umělá surfová vlna, restaurace se samostatným vstupem, venkovní sportovní plochy – dostavba dalšího hřiště pro plážový volejbal a víceúčelového hřiště pro míčové sporty s umělým povrchem, betonový profilovaný bazén pro skateboarding, demontovatelná plocha pro zimní provoz kluziště, dvoupatrové parkoviště pro 150 vozidel.

Kolik to bude stát? Předpokládané investiční náklady jsou 170 milionů Kč. Předpokládané provozní náklady: dle skutečného rozsahu projektu, ambice neutrálního provozního výsledku.

Proti postupu radnice při přípravě projektu se ohradila místní pobočka Strany zelených i některé spolky. Stanovisko SZ si přečtěte zde, odpověď akciové společnosti SNEO najdete zde.

Na základě řady připomínek vypsala radnice architektonickou soutěž, která byla určena pouze pro studenty. Nešťastná soutěž-nesoutěž na vnější podobu návrhu dostavby Petynky má od prosince 2016 svého vítěze. Podle předpokladů vyhrál návrh, který toho mění nejméně. Skoro se zdá, že největší šanci uspět by měl původní návrh, zadaný bez soutěže. Připomeňme, že proti podobě soutěže se postavila Česká komora architektů mimo jiné proto, že v porotě není nadpoloviční většina nezávislých odborníků. Způsob vyhodnocení je pak potvrzením této námitky. Kdybyste hledali komentář a odůvodnění proč porota vybrala tak jak vybrala, tak ho v dokumentu nenajdete.

Na vítězný návrh a další podrobnosti se podívejte zde.

 

 

Sdružení Tejnka

         Napište nám

@