Projekt překlenutí křižovatky Malovanka lávkami pro pěší a zazelenění celého betonového komplexu.

zelena malovanka

 

 

 

 

Projekt má vlastní web http://malovanka.eu/

Vyjádření od architektonické kanceláře ov-a (Opočenský - Valouch) z roku 2014: "Udělali jsme maximum možného, aby se situace v hotové křižovatce změnila. Přes obtížná jednání s dotčenými orgány, zejména s technickou správou komunikací, se podařilo najít shodu pro tento stupeň dokumentace. V tuto chvíli je navržena etapizace Zelené stěny (č. 1) a pěší propojení křižovatky - lávky (č. 2). Pokud by se podařilo záměr realizovat ve stavu, v jakém je navržen pro stupeň územní rozhodnutí, byl by to pro křižovatku významná proměna, snad k lepšímu. Vizualizace na našich stránkách se s projektovaným stupněm územní rozhodnutí téměř shodují, co se týče konstrukcí. Nikdo dnes nedokáže říci, jak dobře se rostlinám uprostřed křižovatky bude dařit." Vizualizace naleznete zde: architektonická kancelář ov-a.

V březnu 2014 byl projekt odsouhlasen Magistrátem hl. m. Prahy, bohužel pouze jeho první etapa, tedy ozelenění křižovatky. Pěší lávky, které by znovu spojily čtyřproudovou komunikací oddělené části Břevnova, jsou plánovány v druhé fázi, jejíž realizace je zatím v nedohlednu.

V říjnu 2015 schválila Městská část Praha 6 okleštěnou verzi projektu. Článek z Deníku.cz.

Aktuální článek (z října 2015) najdete také zde: http://www.materialtimes.com/jak-to-vidi/alan-zubr-zelena-malovanka-je-moje-srdecni-zalezitost.html nebo zde a zde-pokračování.

Novinkou roku 2016 je plán MČ Praha 6 zastřešit celý výjezd z tunelu pevnou konstrukcí, na které budou vystavěny další budovy. O podrobnostech budeme informovat.

 

Sdružení Tejnka

         Napište nám

@