Milí sousedé a přátelé naší čtvrti, s lítostí oznamujeme, že letošní koledy a svařák v Tejnce se nekonají. Konzumace alkoholu na veřejnosti je zakázána a zpěv je vysoce rizikový z hlediska přenosu nákazy. Přejeme Vám proto alespoň touto cestou krásné prožití vánočních svátků a šťastný a zdravý nový rok. 

ikonicky se snehem

Jak se pozná přívětivá čtvrť? Nedaleko svého domova můžete uspořádat piknik, dojít si pro čerstvé pečivo nebo mít kde sportovat a kam brát své děti. „Chceme, aby okolí našich domů motivovalo jejich obyvatele vyjít ven z vchodových dveří. Aby se lidé mohli venku věnovat jak tichému čtení knížky v parku nebo zahrádkaření v komunitní zahradě, tak třeba společnému grilování..."  tato slova Renaty Vildomcové, ředitelky marketingu a komunikace Skanska Reality, můžeme podepsat. Děláme vše pro to, aby se i v Tejnce bydlelo dobře, a jsme rádi, že si toho média všímají. Celý článek najdete zde.

20210619 151832

Blýská se na lepší časy a Tejnka znovu ožívá. První vlašťovkou bylo otevření jednodenní restaurace ve Šlikově ulici. V sobotu 22. května od 12 do 20 hodin si mohli návštěvníci v romantickém dvorku ve Šlikově ulici 41 ochutnat neodolatelné menu: minestrone, špenátové lasagne, nočky se sýrovou omáčkou, cheesecake, čokomandlový a mrkvový dort, banánovomandlový koláč a spousta dalších dobrot. Pilo se prosecco, víno, pivo, domácí limo a káva z Fair Bio pražírny.

Posedět přišly desítky sousedů a kamarádů. Děkujeme Tolarovům za organizaci.

Podrobnosti najdete zde.

dvorek 3

restaurant day 2018

V sobotu 19. 6. se konal další Montmartre v Tejnce. Uliční jarmark přinesl díla místních umělců, živou hudbu, stánky, diváci mohli nakouknout do našich dvorků a zahrádek a posedět zde u jídla a pití. Děti potěšilo divadlo Tondy Novotného, kouzelník Magistra Kellyho nebo na šicí a truhlářskou dílna. Zuzu a Lulu malovaly portréty návštěvníků, ti aktivnější se podíleli na výzdobě pítka mozaikou - na výsledek se můžete podívat už teď. O hudební program se postarali místní i přespolní muzikanti. Hlad a žízeň zaháněli návštěvníci v improvizovaných kavárnách v našich dvorcích a ochladil se v tropický den bylo možné i u pítka nebo pod stromy. Děkujeme, že jste přišli a těšíme se za rok na viděnou!

Na další fotky se podívejte ve fotogalerii.

Mont 21 kouzelníkMont 21 monikaMont 21 okno

 

Číst dál: Červen 2021 - Tropický Montmartre v Tejnce

Na začátku dubna jsme vybudovali na pítku vyvýšený záhonek, navezli hlínu a zasázeli přebytky z našich zahrádek. Po deštivém jaru se mají záhonky čile k světu. Posuďte sami: obrazily nám i kůly, ze kterých jsme dělali plot proti ošlapání. Nyní pilně zaléváme, pítko je naštěstí už v provozu. Při červnové slavnosti Montmartre v Tejnce jsme vše dotáhli do konce a betonové obrubníky jsme ozdobili mozaikou. Přijďte se podívat!

IMG 20210403 204743 273

IMG 20210403 204743 287IMG 20210403 204743 346pitko malepitko male 2

S krásným počasím nás to stále víc láká vyrazit do přírody. Spolek Pro Břevnov zveřejnil sérii doporučení, kam se v době covidové vydat v Břevnově na procházku, aniž byste potkali půlku Prahy. Rádi jejich tipy sdílíme:

nast 2 menší

 

 

 

 

 

Zajímáte-li se o dění v Břevnově, objednejte si elektronický newsletter Spolku pro Břevnov. Jednou za měsíc vám přijde mailový souhrn toho nejzajímavějšího, co se v naší čtvrti děje.

Sdružení Tejnka

         Napište nám

@