Sdružení Tejnka založila v roce 2000 skupina sousedů z pražského Břevnova. Jeho posláním je udržet jedinečný ráz této "vesnice ve městě" a přispívat k jejímu zvelebení.

Na začátku dubna jsme vybudovali na pítku vyvýšený záhonek, navezli hlínu a zasázeli přebytky z našich zahrádek. Po deštivém jaru se mají záhonky čile k světu. Posuďte sami: obrazily nám i kůly, ze kterých jsme dělali plot proti ošlapání. Nyní pilně zaléváme, pítko je naštěstí už v provozu. Při červnové slavnosti Montmartre v Tejnce jsme vše dotáhli do konce a betonové obrubníky jsme ozdobili mozaikou. Přijďte se podívat!

IMG 20210403 204743 273

IMG 20210403 204743 287IMG 20210403 204743 346pitko malepitko male 2

Další informace z Tejnky a okolí

Informace o činnosti sdružení a místních akcích najdete v kronice. O místech, která byste neměli minout, si přečtěte v oddělení pro výletníky, historii Břevnova najdete v sekci Z minulých časů. O chystaných stavebních a jiných projektech v Břevnově píšeme v sekci Břevnovské kauzy. Na fotografie z minulosti i současnosti se podívejte ve fotogalerii, najdete nás také na Instagramu. Fotky z toulek Břevnovem najdete také na stránkách Potulného Břevnovana. Starší články a informace najdete zde. Chcete-li mít aktuální zprávy, přidejte se k nám na Facebooku. Víte-li o zajímavé břevnovské události, kterou byste chtěli prostřednictvím našeho webu propagovat, napište nám na tejnka@tejnka.cz

Zásady zpracování osobních údajů ve Sdružení Tejnka

Sdružení Tejnka

         Napište nám

@