Sdružení Tejnka založila v roce 2000 skupina sousedů z pražského Břevnova. Jeho posláním je udržet jedinečný ráz této "vesnice ve městě" a přispívat k jejímu zvelebení.

Skladba obchodů na Bělohorské se mění před očima a někdy i k lepšímu.

Mohl by to být i případ této zbrusu nové prodejny s ovocem a zeleninou kousek nad rybárnou mezi Dlabačovem a Marjánkou. Pět druhů brambor a všechny české. Dodavatelem jsou Sady Bílé Podolí. Zajděte se podívat a nebojte se říct, co vám v sortimentu chybí, noví nájemci zpětnou vazbu vítají.

zelenina belohorska

 

 

 

 

 

Hned naproti najdete prodejnu italských vín La Vineria, můžete vybírat z velkého množství sudových vín včetně šumivých. V nabídce je také stáčený olivový olej a itaské speciality. Sympatická je otvírací doba: po-ne 9. - 21 hodin!.

vineria

 

 

 

 

 

Nákupy můžete zakončit v nedávno otevřené kavárně Café Perdu na Malovance. Podnik ve francouzském stylu není nejlevnější, ale atmosféru má milou a příjemnou.

perdu

Další informace z Tejnky a okolí

Informace o činnosti sdružení a místních akcích najdete v kronice. O místech, která byste neměli minout, si přečtěte v oddělení pro výletníky, historii Břevnova najdete v sekci Z minulých časů. O chystaných stavebních a jiných projektech v Břevnově píšeme v sekci Břevnovské kauzy. Na fotografie z minulosti i současnosti se podívejte ve fotogalerii, najdete nás také na Instagramu. Fotky z toulek Břevnovem najdete také na stránkách Potulného Břevnovana. Starší články a informace najdete zde. Chcete-li mít aktuální zprávy, přidejte se k nám na Facebooku. Víte-li o zajímavé břevnovské události, kterou byste chtěli prostřednictvím našeho webu propagovat, napište nám na tejnka@tejnka.cz

Zásady zpracování osobních údajů ve Sdružení Tejnka

Sdružení Tejnka

         Napište nám

@