Sdružení Tejnka založila v roce 2000 skupina sousedů z pražského Břevnova. Jeho posláním je udržet jedinečný ráz této "vesnice ve městě" a přispívat k jejímu zvelebení.

Mezinárodní den architektury je oficiálně stanoven na první říjnové pondělí. V České republice však neslavíme pouze jeden den, ale celý týden architektury. Akce umožňuje široké veřejnost nahlédnout na své okolí nevšední optikou pod vedením architektů, historiků a odborníků, kteří jim přibližují zajímavosti z jejich čtvrtě, bydliště i širšího okolí. 

V Břevnově se letos můžete těšit na procházku oborou Hvězda, a to v neděli 6. října od 16 hodin. Zajímavé akce se konají také u sousedů: 2. října proběhne unikátní komentovaná prohlídka zámku Veleslavín, 5. října bude tématem zauzlovaný uzel Veleslavín, 6. 10. pak Strnadovo zahradnictví - džungle uprostřed města. Více o celé akci najdete na webu Dne architektury. 

den architektury

Další informace z Tejnky a okolí

Informace o činnosti sdružení a místních akcích najdete v kronice. O místech, která byste neměli minout, si přečtěte v oddělení pro výletníky, historii Břevnova najdete v sekci Z minulých časů. O chystaných stavebních a jiných projektech v Břevnově píšeme v sekci Břevnovské kauzy. Na fotografie z minulosti i současnosti se podívejte ve fotogalerii, najdete nás také na Instagramu. Fotky z toulek Břevnovem najdete také na stránkách Potulného Břevnovana. Starší články a informace najdete zde. Chcete-li mít aktuální zprávy, přidejte se k nám na Facebooku. Víte-li o zajímavé břevnovské události, kterou byste chtěli prostřednictvím našeho webu propagovat, napište nám na tejnka@tejnka.cz

Zásady zpracování osobních údajů ve Sdružení Tejnka

Sdružení Tejnka

         Napište nám

@