Sdružení Tejnka založila v roce 2000 skupina sousedů z pražského Břevnova. Jeho posláním je udržet jedinečný ráz této "vesnice ve městě" a přispívat k jejímu zvelebení.

Nejspíš jste si všimli, že bar Majkl´Atmosphere (Bělohorská 271), už nemá vývěsní štít. Stížnosti sousedů přivedly do tohoto alternativního podniku kontrolu z MČ Praha 6 a ta jednala. Atmosféra má totiž v předmětu užívání prodej sudových vín. Vývěsní štít šel tedy dolů a na radnici putoval příslib nápravy. 

Není lehké přiblížit vám Atmosféru, pokud jste tam nikdy nebyli. Přečtěte si hodnocení ze Zomato.com (lépe bychom to neřekli): „Atmosphéra je slovama těžko postižitelný místo, kde jediný co má smysl je pít pivo, protože místní sbírka rumů je předražená a víno způsobuje barvoslepost. Je to ten typ podniku, kde jsou kromě tebe všichni štamgasti, což může bejt ze začátku divný. Divný je to ale ve skutečnosti až v okamžiku, kdy ti to přestane připadat divný, protože začínáš bejt štamgast ty a to fakt nechceš. Jestli tohle místo něco má, tak je to rozhodně atmosféra, a to nejen v názvu“.

Ať už vás toto hodnocení nadchlo nebo odradilo, podobný podnik v Břevnově nemáme a byla by škoda, kdybychom o něj přišli. Věříme proto, že stížnosti sousedů budou vypořádány, zmatek, který způsobil nepřesný předmět užívání v nájemní smlouvě, bude zažehnán, a že alternativní Břevnováci nepřijdou o své útočiště.

Další informace z Tejnky a okolí

Informace o činnosti sdružení a místních akcích najdete v kronice. O místech, která byste neměli minout, si přečtěte v oddělení pro výletníky, historii Břevnova najdete v sekci Z minulých časů. O chystaných stavebních a jiných projektech v Břevnově píšeme v sekci Břevnovské kauzy. Na fotografie z minulosti i současnosti se podívejte ve fotogalerii, najdete nás také na Instagramu. Fotky z toulek Břevnovem najdete také na stránkách Potulného Břevnovana. Starší články a informace najdete zde. Chcete-li mít aktuální zprávy, přidejte se k nám na Facebooku. Víte-li o zajímavé břevnovské události, kterou byste chtěli prostřednictvím našeho webu propagovat, napište nám na tejnka@tejnka.cz

Zásady zpracování osobních údajů ve Sdružení Tejnka

Sdružení Tejnka

         Napište nám

@