Sdružení Tejnka založila v roce 2000 skupina sousedů z pražského Břevnova. Jeho posláním je udržet jedinečný ráz této "vesnice ve městě" a přispívat k jejímu zvelebení.

Možná si vzpomenete, jak jsme se letos na jaře snažili zástupcům radnice vysvětlit, že přidávání dalších bruslařských drah Ladronku nezachrání, naopak může odradit ostatní návštěvníky. Dobrá věc se podařila, plán na přivedení inlajnistů do dosud klidné části parku podél Tomanovy ulice byl uložen k ledu a bylo zahájeno plánování, které by mělo lépe odrážet přání těch, kdo Ladronku využívají. Nyní proces pokračuje zjišťováním, co se nám tady vlastně libí a co nám naopak vadí, můžeme přidat i vlastní nápady, co s tím. Příležitostí bude dost (viz níže). Pokud jen trochu můžete, využijte toho - ať se pak nedivíme, co za blbosti kdo zase vymyslel!

V prostoru areálu bude umístěn stánek označen logem MČ Praha 6, ve kterém bude možné zanechat hodnocení prostoru Ladronky z pohledu uživatelů a místních obyvatel.

Sobota 16. 9. 2017, 8 - 13 hodin (před usedlostí Ladronka)
Středa 20. 9. 2017, 8 – 13 hodin (na křížení cest u sportovního - tenisového areálu TJ Břevnov)
Úterý 26. 9. 2017, 14 – 19 hodin (na křížení cest u sportovního - tenisového areálu TJ Břevnov)
Středa 4. 10. 2017, 8 – 13 hodin (na křížení cesty před zastávkou tram/bus Vypich)
Pondělí 9. 10. 2017, 14 – 19 hodin (na křížení cesty před zastávkou tram/bus Vypich)
Neděle 15. 10. 2017, 14 - 19 hodin (před usedlostí Ladronka)

Více o plánech na Ladronce zde.

Další informace z Tejnky a okolí

Informace o činnosti sdružení a místních akcích najdete v kronice. O místech, která byste neměli minout, si přečtěte v oddělení pro výletníky, historii Břevnova najdete v sekci Z minulých časů. O chystaných stavebních a jiných projektech v Břevnově píšeme v sekci Břevnovské kauzy. Na fotografie z minulosti i současnosti se podívejte ve fotogalerii, najdete nás také na Instagramu. Fotky z toulek Břevnovem najdete také na stránkách Potulného Břevnovana. Starší články a informace najdete zde. Chcete-li mít aktuální zprávy, přidejte se k nám na Facebooku. Víte-li o zajímavé břevnovské události, kterou byste chtěli prostřednictvím našeho webu propagovat, napište nám na tejnka@tejnka.cz

Zásady zpracování osobních údajů ve Sdružení Tejnka

Sdružení Tejnka

         Napište nám

@