Sdružení Tejnka založila v roce 2000 skupina sousedů z pražského Břevnova. Jeho posláním je udržet jedinečný ráz této "vesnice ve městě" a přispívat k jejímu zvelebení.

Spočítáno to nemáme, ale možná už po dvacáté jsme se letos sešli na druhý svátek vánoční, abychom si připili svařeným vínem a zazpívali koledy. Letos bylo sousedské setkání komorní, poseděli jsme se u ohýnku na pítku, zazpívali si, dali si svařené víno, čaj nebo něco na zub, co přinesli sousedi. V paměti nám zůstanou hlavně výborné bramboráky, které neúnavně po celý večer smažil náš soused pan Cahyna. Za to mu patří velký dík, stejně jako Pavlíně Novákové, která se starala o horké nápoje, a všem muzikantům.

Další fotky, které jako každoročně fotila Pet. C. Heinriche, najdete ve fotogalerii.

23 svarak cahynovi23 svarak zpivani23 svarak na schodech

Další informace z Tejnky a okolí

Informace o činnosti sdružení a místních akcích najdete v kronice. O místech, která byste neměli minout, si přečtěte v oddělení pro výletníky, historii Břevnova najdete v sekci Z minulých časů. O chystaných stavebních a jiných projektech v Břevnově píšeme v sekci Břevnovské kauzy. Na fotografie z minulosti i současnosti se podívejte ve fotogalerii, najdete nás také na Instagramu. Fotky z toulek Břevnovem najdete také na stránkách Potulného Břevnovana. Starší články a informace najdete zde. Chcete-li mít aktuální zprávy, přidejte se k nám na Facebooku. Víte-li o zajímavé břevnovské události, kterou byste chtěli prostřednictvím našeho webu propagovat, napište nám na tejnka@tejnka.cz

Zásady zpracování osobních údajů ve Sdružení Tejnka

Sdružení Tejnka

         Napište nám

@