Ve čtvrtek 26. ledna 2023 se uskutečnila dražba pozemku mezi ulicemi Nad Tejnkou a Tomanova. Jak místní dobře vědí, je tam veřejná cesta (v mapách označena jako Radičova), která slouží jako propojka na zastávku busu 191 a na pláň (Areál volného času Ladronka). Lemuje ji široký zelený pás se stromy.

Odbočka do nedávné minulosti: Při jednáních v roce 2015 mezi Sdružením Tejnka a společností BM Develop (investor Rezidence La Crone) bylo domluveno, že stavebník tyto pozemky po kolaudaci převede na město, přesněji na Technickou správu komunikací (TSK). Bohužel k tomu již nedošlo, neboť se firma ocitla v insolvenci. Pozemky se tudíž staly předmětem exekučního řízení a nyní i dražby. Vyvolávací cena: 20,78 milionu korun.

Protože v územním plánu jsou tyto parcely označeny zkratkou ZP, tedy jako veřejný park, ale zároveň jako OC, což je čistě obytné území, obrátili jsme se na Městskou část Praha 6, zda by bylo možné hned v zárodku odkázat do patřičných mezí případnou snahu nabyvatele tyto pozemky zastavět.

Vedení radnice včera vydalo v předvečer dražby prohlášení: „V návaznosti na obavy místních obyvatel z nadměrné zástavby městská část dopředu konstatuje, že jakožto účastník řízení nebude souhlasit s tím, aby v místě vznikla bytová stavba. Důvodem je zachování místní komunikace, jež slouží zdejším obyvatelům k obsluze území, a také fakt, že kapacitu územního plánu pro výstavbu již vyčerpala přiléhající stavba obytného souboru La Crone.“

V elektronické dražbě byl zaznamenán první příhoz na hodnotě 10,28 milionů Kč (v té době cena pravidelně klesala o 500 tisíc korun). Poté se zapojil druhý zájemce a vítězným vydražitelem se stal účastník s nejvyšším podáním 11,8 milionu Kč. Nyní poběží dvouměsíční lhůta na zaplacení této částky.

Dražba pic

cesta k věži menší

 

 

 

______________________________________________________________________________________

Sdružení Tejnka

         Napište nám

@