Po tři čtvrtě roce a opakovaných urgencích byla konečně vyhodnocena anketa o budoucí podobě Ladronky a výsledky jsou na webu Prahy 6. Ankety se zúčastnilo 268 lidí. Jaké je přání místních? Nerozšiřovat bruslařské trasy, rozhodně ne severní trasou podél Tomanovy, jediná výjimka je oddělení dětského výukového plácku. Městská vyhlídka, stromová stezka, poutače Ladronka, elektronické měřáky a dobíječky naprosto propadly. Naopak projekty balancující využití Ladronky i pro nebruslaře zaznamenaly úspěch cvičební prvky pro seniory, streetworkout, plocha pro odpočinkové hry či rozšíření zázemí pro návštěvníky. Zarážející je pak slovní interpretace radnice - hlavní východiska zjednosměrnit část I. etapy a dále pak: Jako nejvhodnější trasa pro doplnění tras byla občany navržena „SEVERNÍ DLOUHÁ TRASA“ podél Tomanovy ulice. Přitom 173 respondentů (63%) požaduje pouze zrekonstruovanou pěší cestu. Vyhodnocení v tomto bodě se jeví značně tendenční. Zdá se, že radnice chce prosazovat rozšíření bruslařských drah bez ohledu na výsledky ankety. Pozitivní, je že záměr Prahy 6, k jehož formulaci na základě ankety právě dochází, by měl být dále diskutován s občany. Doufáme, že výsledek tak bude rozumným kompromisem (převzato z Facebookové stránky Spolku Pro Břevnov).

K plánovaným úpravám se naše sdružení vyjadřovalo již v dubnu 2016. Na připomínky se podívejte zde.

Navzdory výsledkům ankety již radnice  zadala rozpracování varianty zjednosměrnění bruslařského okruhu, čili vybudování nové in-line dráhy podél Tomanovy ulice. Podrobnosti zjišťujeme. Už teď je ale jisté, že tím Městská část Prahy 6 ignoruje výsledky loňské ankety, v níž se většina hlasujících vyslovila proti dalšímu rozšiřování bruslařských drah.

Spolu s ostatními břevnovským spolky jsme v dubnu 2017 zaslali starostovi MČ Prahy 6 a radním naše stanovisko k tomuto postoji. Přečtěte si je zde: Participace bez participace.

Starší informace najdete zde.

Sdružení Tejnka

         Napište nám

@