Milí sousedé,  srdečně vás zveme na tradiční svatoštěpánskou slavnost s koledami a svařeným vínem.
Ve čtvrtek 26. prosince od 16 hodin se sejdeme u obnovené kapličky v horní části ulice Za Strahovem. Opečeme si špekáček na ohni, ochutnáme domácí dobroty a svařené víno. Budeme rádi, když přinesete na společný stůl vaše domácí přebytky. A hlavně si zazpíváme. Tejnkovská kapela pilně trénovala, přesto vítáme každého dalšího muzikanta.

Přijďte, těšíme se na vás.

Pozvánka koledy a svařák 2019

 

 

 

 

 

Přejeme vám krásné Vánoce a radostný nový rok 2020.

Investor, který skoupil pozemky tvořící bývalé fotbalové hřiště pod Televizní věží, usiluje o změnu územního plánu. Na místě sportoviště by měly vyrůst luxusní byty. Podaří se vedení radnice uhájit veřejný zájem a odvrátit tento precedens, který by Břevnov definitivně připravil o historické sportoviště? Místní spolky žádají vytvoření koncepce, která nejdříve vyjasní budoucnost celého strahovského vršku.

Podrobnosti si přečtěte v dopisu břevnovských spolků, adresovaném radnici MČ Praha 6.

hriste z veze

 

 

 

 

 

O historii a smutném konci břevnovského fotbalu si přečtěte zde.

Plán úprav areálu Ladronka vznikal ve spolupráci s občany. Nyní, těsně před realizací, je vše zcela jinak. Co nás přimělo napsat na radnici otevřený dopis? Čtěte dál.

Číst dál: Bruslodrom Ladronka: Nekonečný příběh

Další ročník oblíbené slavnosti Montmartre v Tejnce se letos konal v sobotu 22. června. Stejně jako vloni touto dobou jsme na jeden den otevřeli naše dvorky a pozvali návštěvníky k prohlídce (případně i nákupu) obrazů, fotografií, šperků, keramiky a dalších uměleckých artefaktů. Také čtvrtý ročník břevnovského uměleckého jarmarku doprovodila hudební a divadelní vystoupení, dílny pro děti i dospělé a občerstvení. Nálada byla výborná a nezkazil ji ani odpolední déšť. Večer jsme zakončili letním kinem z zahradě. Děkujeme všem účinkujícím, vystavujícím i těm, kteří pořádali dílny, pekli vafle nebo se jinak podíleli na slavnosti. Bylo to krásné!

Číst dál: Montmartre v Tejnce - užili jsme si to!

K průkopníkům jednodenních restaurací v Tejnce, rodině Tolarově ze Šlikovky, se v sobotu 18. května přidali Novákovi a také Aschenbrennerovi – obě rodiny otevřely své dvorky a zahrádky v ulici Za Strahovem. Tu oživil také palačinkový stánek slečen Flekových a Chylíkových a bazárek s knihami a oblečením, o který se postarali Šálkovi, Kudláčovi a Cahynovi. Děkujeme všem jmenovaným a také všem strávníkům, kterých letos dorazilo rekordní množství. 

Na další fotografie se podívejte ve fotogalerii.

rest 19 1

jednodenní restauracejednodenní restaurace mapa

 

 

 

 

.

Na začátku prosince došlo na Břevnově v oblasti mezi ulicemi Bělohorská, Tomanova a Liborova, k významným úpravám dopravního značení. V oblasti byla vyznačena zóna placeného stání a současně zde vznikla „zóna 30“ spolu se zónou zákazu vjezdu nákladních aut nad 3,5 t. V této souvislosti došlo k nové úpravě směrovosti ve vybraných ulicích. 

V lednu radnice chystala další změny, které zahrnovaly i zobousměrnění povozu v ulici U Ladronky. To by z Tejnky učinilo hlavní koridor pro řidiče, kteří si zkracují cestu do centra. Proto naše sdružení zaslalo na radnici připomínky k tomuto návrhu. K návrhu se vyjádřila také řada dalších občanů ze sousedství. Připomíny Sdružení Tejnka najdete zde. Radnice naše připomínky zpracovala a výsledkem je úprava, kterou jsme požadovali. Jsme rádi, že díky aktivitě občanů bude v naší krásné čtvrti zase o trochu lépe. Přečtěte si komentář radnice ke konečné úpravě.

jednosměrky final

komentář

 

Ve čtvrtek 7. března se v kulturním domě Bílá Hora uskutečnil koncert skupiny Robbery. Kapela hraje písničky ikon nezávislého rocku. Všichni muzikanti jsou profesí architekti, hrají pouze pro radost a pro kamarády. Robbery zahráli již  v únoru 2016 v hospodě na fotbalovém hřišti. Také jejich druhý koncert stál za to. Účast byla hojná, tanečníci se skoro nevešli na parket. Děkujeme kapele za báječný zážitek i KD Bílá Hora za azyl.

c533828f 922f 4394 9b61 43c44feb12a0

 

Před pár měsíci byla otevřena kousek od Ladronky nová privátní sauna. Rozhodli jsme se ji vyzkoušet na vlastní kůži a nelitovali jsme. Příjemně zařízený prostorný interiér v suterénu rodinného domu ve Štefkově ulici 17 nabídne veškeré pohodlí a servis. Prostor je příjemně provoněný a decentně osvětlený, hraje tlumená hudba, relaxační místnost je vybavena dobře zásobeným barem. Samozřejmostí jsou ručníky a prostěradla, příjemným překvapením navíc jsou odličovací tampony, výběr saunových vůní a  fén na vysušení mokrých vlasů. Majitelé nastaví teplotu i vlhkost v sauně podle vašich požadavků. Doporučujeme rezervaci na sto minut, hodina vám stačit nebude! Ceny jsou vyšší, ale odpovídají nabídnutým službám. Další informace a rezervace na webu.

sauna 1

sauna 5

sauna 4

sauna 3

Kapličku v ulici Za Strahovem, která se dlouhé roky rozpadala, nakláněla a zarůstala, nechali majitelé přilehlé nemovitosti restaurovat. Přijďte se podívat, výsledek stojí za to.

zanikl za strahovem stojckaplicka orezkaple malá

 

 

 

 

 

Přečtěte si víc o historii i obnově půvabné kapličky v ulici Za Strahovem: Leden 2019 - Návrat šikmé kaple

Sdružení Tejnka

         Napište nám

@