Ve čtvrtek 26. prosince 2019 jsme se sešli u obnovené kapličky v horní části ulice Za Strahovem, rozdělali oheň, namazali pomazánky na chleby, uvařili čaj a svařák. Společně jsme zazpívali koledy, probrali novinky z naší čtvrti a popřáli si vše dobré do dalšího roku. Někteří příchozí se ptali, kolikátý je to ročník... Musíme přiznat, že přesně nevíme. Naše děti, kterým patří dík za založení této tradice, jsou už dávno dospělé. Může to být nějakých patnáct let, kdy se poprvé v kombinézách postavily před dům, aby zkusili nabízet kolemjdoucím cukroví a čaj. Další rok jsme se k nim přidali, a abychom si to udělali hezčí, svařili jsme k tomu víno, někdo přinesl kytaru, zazpívali jsme pár koled... Ale dost nostalgie! Děkujeme všem, kteří letos dorazili, ať už poprvé nebo popatnácté. A za zdůraznění stojí, že tentokrát se v Tejnce sešel nebývalý počet hudebních nástrojů i libých hlasů!

Zpěvníček s akordy se bude hodit i příští rok, chcete-li začít trénovat s předstihem, můžete si ho stáhnout zde.

Na všechny fotky se podívejte ve fotogalerii. Fotografovali Petula|||-_-||| Heinriche a Marek Šálek. Děkujeme!

svarak 19 Magdasvarak 19 taborak

 

V sobotu 21. září se konal další ročník sousedské slavnosti Zažít Břevnov jinak. Také letos byl pořadatelem Spolek Pro Břevnov ve spolupráci s dalšími břevnovskými spolky. Před budovou polikliniky čekaly na návštěvníky koncerty, divadlo, soutěže pro děti i dospělé, na programu byla také výprava na střechu polikliniky, společné foto nebo informace o kauzách, které hýbou naší čtvrtí. Chybět nesměl tradiční běh do schodů, soutěž Břevnovský voříšek nebo klání o nejlepší pomazánku. Slavnost jsme zakončili společným sázením stromu. Bylo to krásné!

knizky

kytka

kostas 2pomazankavorsekstrom

Plán úprav areálu Ladronka vznikal ve spolupráci s občany. Nyní, těsně před realizací, je vše zcela jinak. Co nás přimělo napsat na radnici otevřený dopis? Čtěte dál.

Číst dál: Červenec 2019 - Bruslodrom Ladronka: Nekonečný příběh

Další ročník oblíbené slavnosti Montmartre v Tejnce se letos konal v sobotu 22. června. Stejně jako vloni touto dobou jsme na jeden den otevřeli naše dvorky a pozvali návštěvníky k prohlídce (případně i nákupu) obrazů, fotografií, šperků, keramiky a dalších uměleckých artefaktů. Také čtvrtý ročník břevnovského uměleckého jarmarku doprovodila hudební a divadelní vystoupení, dílny pro děti i dospělé a občerstvení. Nálada byla výborná a nezkazil ji ani odpolední déšť. Večer jsme zakončili letním kinem z zahradě. Děkujeme všem účinkujícím, vystavujícím i těm, kteří pořádali dílny, pekli vafle nebo se jinak podíleli na slavnosti. Bylo to krásné!

Číst dál: Červen 2019 - Montmartre v Tejnce - užili jsme si to!

K průkopníkům jednodenních restaurací v Tejnce, rodině Tolarově ze Šlikovky, se v sobotu 18. května přidali Novákovi a také Aschenbrennerovi – obě rodiny otevřely své dvorky a zahrádky v ulici Za Strahovem. Tu oživil také palačinkový stánek slečen Flekových a Chylíkových a bazárek s knihami a oblečením, o který se postarali Šálkovi, Kudláčovi a Cahynovi. Děkujeme všem jmenovaným a také všem strávníkům, kterých letos dorazilo rekordní množství. 

Na další fotografie se podívejte ve fotogalerii.

rest 19 1

jednodenní restauracejednodenní restaurace mapa

 

 

 

 

.

Na začátku prosince došlo na Břevnově v oblasti mezi ulicemi Bělohorská, Tomanova a Liborova, k významným úpravám dopravního značení. V oblasti byla vyznačena zóna placeného stání a současně zde vznikla „zóna 30“ spolu se zónou zákazu vjezdu nákladních aut nad 3,5 t. V této souvislosti došlo k nové úpravě směrovosti ve vybraných ulicích. 

V lednu radnice chystala další změny, které zahrnovaly i zobousměrnění povozu v ulici U Ladronky. To by z Tejnky učinilo hlavní koridor pro řidiče, kteří si zkracují cestu do centra. Proto naše sdružení zaslalo na radnici připomínky k tomuto návrhu. K návrhu se vyjádřila také řada dalších občanů ze sousedství. Připomíny Sdružení Tejnka najdete zde. Radnice naše připomínky zpracovala a výsledkem je úprava, kterou jsme požadovali. Jsme rádi, že díky aktivitě občanů bude v naší krásné čtvrti zase o trochu lépe. Přečtěte si komentář radnice ke konečné úpravě.

jednosměrky final

komentář

 

Ve čtvrtek 7. března se v kulturním domě Bílá Hora uskutečnil koncert skupiny Robbery. Kapela hraje písničky ikon nezávislého rocku. Všichni muzikanti jsou profesí architekti, hrají pouze pro radost a pro kamarády. Robbery zahráli již  v únoru 2016 v hospodě na fotbalovém hřišti. Také jejich druhý koncert stál za to. Účast byla hojná, tanečníci se skoro nevešli na parket. Děkujeme kapele za báječný zážitek i KD Bílá Hora za azyl.

c533828f 922f 4394 9b61 43c44feb12a0

 

Před pár měsíci byla otevřena kousek od Ladronky nová privátní sauna. Rozhodli jsme se ji vyzkoušet na vlastní kůži a nelitovali jsme. Příjemně zařízený prostorný interiér v suterénu rodinného domu ve Štefkově ulici 17 nabídne veškeré pohodlí a servis. Prostor je příjemně provoněný a decentně osvětlený, hraje tlumená hudba, relaxační místnost je vybavena dobře zásobeným barem. Samozřejmostí jsou ručníky a prostěradla, příjemným překvapením navíc jsou odličovací tampony, výběr saunových vůní a  fén na vysušení mokrých vlasů. Majitelé nastaví teplotu i vlhkost v sauně podle vašich požadavků. Doporučujeme rezervaci na sto minut, hodina vám stačit nebude! Ceny jsou vyšší, ale odpovídají nabídnutým službám. Další informace a rezervace na webu.

sauna 1

sauna 5

sauna 4

sauna 3

Kapličku v ulici Za Strahovem, která se dlouhé roky rozpadala, nakláněla a zarůstala, nechali majitelé přilehlé nemovitosti restaurovat. Přijďte se podívat, výsledek stojí za to.

zanikl za strahovem stojckaplicka orezkaple malá

 

 

 

 

 

Přečtěte si víc o historii i obnově půvabné kapličky v ulici Za Strahovem: Leden 2019 - Návrat šikmé kaple

Sdružení Tejnka

         Napište nám

@