Sdružení Tejnka založila v roce 2000 skupina sousedů z pražského Břevnova. Jeho posláním je udržet jedinečný ráz této "vesnice ve městě" a přispívat k jejímu zvelebení.

K průkopníkům jednodenních restaurací v Tejnce, rodině Tolarově ze Šlikovky, se v sobotu 18. května přidali Novákovi a také Aschenbrennerovi – obě rodiny otevřely své dvorky a zahrádky v ulici Za Strahovem. Tu oživil také palačinkový stánek slečen Flekových a Chylíkových a bazárek s knihami a oblečením, o který se postarali Šálkovi, Kudláčovi a Cahynovi. Děkujeme všem jmenovaným a také všem strávníkům, kterých letos dorazilo rekordní množství. 

Na další fotografie se podívejte ve fotogalerii.

rest 19 1

jednodenní restauracejednodenní restaurace mapa

 

 

 

 

.

Další informace z Tejnky a okolí

Informace o činnosti sdružení a místních akcích najdete v kronice. O místech, která byste neměli minout, si přečtěte v oddělení pro výletníky, historii Břevnova najdete v sekci Z minulých časů. O chystaných stavebních a jiných projektech v Břevnově píšeme v sekci Břevnovské kauzy. Na fotografie z minulosti i současnosti se podívejte ve fotogalerii, najdete nás také na Instagramu. Fotky z toulek Břevnovem najdete také na stránkách Potulného Břevnovana. Starší články a informace najdete zde. Chcete-li mít aktuální zprávy, přidejte se k nám na Facebooku. Víte-li o zajímavé břevnovské události, kterou byste chtěli prostřednictvím našeho webu propagovat, napište nám na tejnka@tejnka.cz

Zásady zpracování osobních údajů ve Sdružení Tejnka

Sdružení Tejnka

         Napište nám

@