Sdružení Tejnka založila v roce 2000 skupina sousedů z pražského Břevnova. Jeho posláním je udržet jedinečný ráz této "vesnice ve městě" a přispívat k jejímu zvelebení.

Plán úprav areálu Ladronka vznikal ve spolupráci s občany. Nyní, těsně před realizací, je vše zcela jinak. Co nás přimělo napsat na radnici otevřený dopis? Čtěte dál.

Možná si pamatujete... Nejsou to ještě ani dva roky, co jeden z tehdejších radních z hnutí ANO přišel s nápadem zrušit chodník podél Tomanovy ulice a vybudovat tady další bruslařskou dráhu, respektive rozšířit stávající in-line trať o další pokračování. Mezi obyvateli Prahy 6 a zejména Břevnova, kteří tvoří větší část celoročních návštěvníků areálu Ladronka, to vzbudilo bouři nevole.

Vedení radnice se tehdy k situaci postavilo příkladně: rozhodlo se pro cestu participace, to znamená zapojení veřejnosti do rozhodování o budoucnosti Ladronky. Vznikla pracovní komise, jejímž členy se stali i zástupci břevnovských spolků, a výsledkem vícestupňového několikaměsíčního procesu se stal Plán pro Ladronku, jehož hlavním principem bylo uchovat "Břevnovskou pláň" pro všestranné využití a volný pohyb.

Byl odsouhlasen záměr rozšířit stávající páteřní bruslařskou dráhu a souběžně vést novou cestu pro pěší, to ale nebyl jediný ústupek bruslařům: jednání pracovní komise se několikrát zúčastnili funkcionáři Českého svazu kolečkového bruslení, kteří nakonec prosadili vybudování tréninkového a závodního areálu v blízkosti křižovatky Vypich, respektive vedle Kauflandu.

Nyní má být opět všechno jinak... Na prvním setkání pracovní komise pro Ladronku po loňských volbách, které se konalo na konci června, představil místostarosta Jakub Stárek (ODS) záměr přemístit areál pro tuto sportovní disciplínu na zcela opačnou stranu areálu Ladronka - mezi tenisové kurty a Televizní věž. Protože se domníváme, že tak závažná změna by měla být opět projednána s veřejností, sepsali jsme následující otevřený dopis.

Otevřený_dopis_pracovní_skupině_Plánu_pro_Ladronku_kopie_1.pdf

Budeme rádi, když nám dáte vědět svůj názor - ať už na sociálních sítích (facebook Sdružení Tejnka), případně mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Děkujeme!

b_150_100_16777215_0_0_images_obrazky-clanky_2019_IMG_56701.jpg

Další informace z Tejnky a okolí

Informace o činnosti sdružení a místních akcích najdete v kronice. O místech, která byste neměli minout, si přečtěte v oddělení pro výletníky, historii Břevnova najdete v sekci Z minulých časů. O chystaných stavebních a jiných projektech v Břevnově píšeme v sekci Břevnovské kauzy. Na fotografie z minulosti i současnosti se podívejte ve fotogalerii, najdete nás také na Instagramu. Fotky z toulek Břevnovem najdete také na stránkách Potulného Břevnovana. Starší články a informace najdete zde. Chcete-li mít aktuální zprávy, přidejte se k nám na Facebooku. Víte-li o zajímavé břevnovské události, kterou byste chtěli prostřednictvím našeho webu propagovat, napište nám na tejnka@tejnka.cz

Zásady zpracování osobních údajů ve Sdružení Tejnka

Sdružení Tejnka

         Napište nám

@