Sdružení Tejnka založila v roce 2000 skupina sousedů z pražského Břevnova. Jeho posláním je udržet jedinečný ráz této "vesnice ve městě" a přispívat k jejímu zvelebení.

Ve čtvrtek 26. prosince 2019 jsme se sešli u obnovené kapličky v horní části ulice Za Strahovem, rozdělali oheň, namazali pomazánky na chleby, uvařili čaj a svařák. Společně jsme zazpívali koledy, probrali novinky z naší čtvrti a popřáli si vše dobré do dalšího roku. Někteří příchozí se ptali, kolikátý je to ročník... Musíme přiznat, že přesně nevíme. Naše děti, kterým patří dík za založení této tradice, jsou už dávno dospělé. Může to být nějakých patnáct let, kdy se poprvé v kombinézách postavily před dům, aby zkusili nabízet kolemjdoucím cukroví a čaj. Další rok jsme se k nim přidali, a abychom si to udělali hezčí, svařili jsme k tomu víno, někdo přinesl kytaru, zazpívali jsme pár koled... Ale dost nostalgie! Děkujeme všem, kteří letos dorazili, ať už poprvé nebo popatnácté. A za zdůraznění stojí, že tentokrát se v Tejnce sešel nebývalý počet hudebních nástrojů i libých hlasů!

Zpěvníček s akordy se bude hodit i příští rok, chcete-li začít trénovat s předstihem, můžete si ho stáhnout zde.

Na všechny fotky se podívejte ve fotogalerii. Fotografovali Petula|||-_-||| Heinriche a Marek Šálek. Děkujeme!

svarak 19 Magdasvarak 19 taborak

 

Další informace z Tejnky a okolí

Informace o činnosti sdružení a místních akcích najdete v kronice. O místech, která byste neměli minout, si přečtěte v oddělení pro výletníky, historii Břevnova najdete v sekci Z minulých časů. O chystaných stavebních a jiných projektech v Břevnově píšeme v sekci Břevnovské kauzy. Na fotografie z minulosti i současnosti se podívejte ve fotogalerii, najdete nás také na Instagramu. Fotky z toulek Břevnovem najdete také na stránkách Potulného Břevnovana. Starší články a informace najdete zde. Chcete-li mít aktuální zprávy, přidejte se k nám na Facebooku. Víte-li o zajímavé břevnovské události, kterou byste chtěli prostřednictvím našeho webu propagovat, napište nám na tejnka@tejnka.cz

Zásady zpracování osobních údajů ve Sdružení Tejnka

Sdružení Tejnka

         Napište nám

@