Sdružení Tejnka založila v roce 2000 skupina sousedů z pražského Břevnova. Jeho posláním je udržet jedinečný ráz této "vesnice ve městě" a přispívat k jejímu zvelebení.

Majitel někdejšího fotbalového hřiště FC Dragoun Břevnov dlouhodobě prosazuje záměr vybudovat zde čtyřpodlažní komplex pěti budov s miniaturním hřišťem, který by zabíralo necelou sedminu současné sportovní plochy. V roce 2018 tento záměr získal souhlas Komise územního rozvoje Městské části Prahy 6, o pár měsíců později vydal souhlasné stanovisko s umístěním tohoto areálu Odbor výstavby MČ P6, a to přestože Rada Městské části s tímto postupem nesouhlasila. Sdružení Tejnka i Rada MČ P6 se proti rozhodnutí  Odboru výstavby odvolaly.

Na podzim roku 2019 změnil investor, který má blízkou vazbu na firmu Omnipol, dosavadní strategii: začal usilovat o změnu územního plánu, která by development na místě bývalého fotbalového hřiště zlegalizovala. Na radnici Prahy 6 získal pro tento postup opět zelenou od Komise územního rozvoje, v únoru 2020 pak odsouhlasila zánik tradiční sportovní plochy ve prospěch bytové výstavby rovněž Rada MČ P6. Změny územního plánu na území hl. m. Prahy však procházejí schvalovací procedurou i na „velké radnici“, proto letos v květnu o stejné věci jednal magistrátní Výbor územního rozvoje. A ten žádost o změnu územního plánu poněkud překvapivě zamítl.

Jaký bude mít tento vývoj vliv na budoucí podobu bývalého hřiště FC Dragoun Břevnov, je momentálně těžké odhadnout. Investor se může vrátit k původnímu plánu protlačit v rozporu s územním plánem výstavbu areálu kombinujícího proklamované wellness služby, nebo dál lobbovat za změnu územního plánu. Břevnovské spolky nyní jednají s vedením radnice Prahy 6 o možnosti, aby pro sport zůstaly zachovány plochy mezi Televizní věží a Stadionem Přátelství (ragby, lukostřelba), přičemž kopaná by mohla hrát na hřišti někdejšího klubu TJ Slavoj Břevnov.

Další informace o pohnuté historii bývalého fotbalového hřiště Dragoun Břevnov si přečtěte zde.

hriste z veze

 

Další informace z Tejnky a okolí

Informace o činnosti sdružení a místních akcích najdete v kronice. O místech, která byste neměli minout, si přečtěte v oddělení pro výletníky, historii Břevnova najdete v sekci Z minulých časů. O chystaných stavebních a jiných projektech v Břevnově píšeme v sekci Břevnovské kauzy. Na fotografie z minulosti i současnosti se podívejte ve fotogalerii, najdete nás také na Instagramu. Fotky z toulek Břevnovem najdete také na stránkách Potulného Břevnovana. Starší články a informace najdete zde. Chcete-li mít aktuální zprávy, přidejte se k nám na Facebooku. Víte-li o zajímavé břevnovské události, kterou byste chtěli prostřednictvím našeho webu propagovat, napište nám na tejnka@tejnka.cz

Zásady zpracování osobních údajů ve Sdružení Tejnka

Sdružení Tejnka

         Napište nám

@