Sdružení Tejnka založila v roce 2000 skupina sousedů z pražského Břevnova. Jeho posláním je udržet jedinečný ráz této "vesnice ve městě" a přispívat k jejímu zvelebení.

Břevnovskou skupinou The Undertakers prošli tři ze čtyř zakládajících členů The Plastic People Of The Universe, pánové Michal Jernek, Pavel Zeman a Mejla Hlavsa.


Skupina, která byla založena v roce 1964 stále koncertuje. Vystupovali a zkoušeli zejména v restauraci Na Ořechovce (dokud nebyli díky Mejlovi Hlavsovi z Ořechovky vyhozeni), ale i v různých jiných sálech Prahy 6, kromě jiného i v Kaštanu, Na Hrádku, Na Závěrce nebo ve veliké kapli KD v Břevnově – Radimova ulice. Také v břevnovské restauraci U Odvárků měli problémy: na působený hluk si stěžoval na ONV budoucí nositel Nobelovy ceny, básník Jaroslav Seifert, bydlící v nedalekém sousedství. „Co se ten dědek Seifert pořád do nás sere?“ odbyl to ovšem značně stručně Mejla.
Už od roku 1965, kdy začala pražská kapela The Undertakers vystupovat, chodili na její koncerty dva čtrnáctiletí kluci. Na rozdíl od většiny ostatních, kteří tu pili pivo, balili holky a tancovali, stáli ti dva přímo u beden a celou dobu kapelu pozorovali. Asi za dva roky, když The Undertakers procházeli personálními změnami, zjistil šéf kapely Jiří Odvárka, že jeden z těch kluků – Mejla – hraje solidně na baskytaru, a tak mu hodil lano. Jenže mladý hároš byl na ně příliš rozevlátý a nespolehlivý: na zkoušky, pokud vůbec přišel, dorazil o hodinu nebo o dvě později, takže po určitém čase ho vyhodili. V kapele ho nahradil Eda Parma.
Koncerty se konají každé první pondělí v měsíci v restaurantu U Holečků, Libocká 6, Praha 6, Liboc. (Petřiny - konečná). Podívejte se na termíny nejbližších vystoupení.Těšit se můžete na skladby Rolling Stones, Beatles, Hendrixe, Orbisna, Doors, Pretty Things, Hollies, Manfred Man, Move, Troggs, Animals, Kinks, Who, Searchers, Byrds, Fortunes, Yardbirds, Procol Harum, Cream, Traffic, Small Faces a dalších.

Další informace z Tejnky a okolí

Informace o činnosti sdružení a místních akcích najdete v kronice. O místech, která byste neměli minout, si přečtěte v oddělení pro výletníky, historii Břevnova najdete v sekci Z minulých časů. O chystaných stavebních a jiných projektech v Břevnově píšeme v sekci Břevnovské kauzy. Na fotografie z minulosti i současnosti se podívejte ve fotogalerii, najdete nás také na Instagramu. Fotky z toulek Břevnovem najdete také na stránkách Potulného Břevnovana. Starší články a informace najdete zde. Chcete-li mít aktuální zprávy, přidejte se k nám na Facebooku. Víte-li o zajímavé břevnovské události, kterou byste chtěli prostřednictvím našeho webu propagovat, napište nám na tejnka@tejnka.cz

Zásady zpracování osobních údajů ve Sdružení Tejnka

Sdružení Tejnka

         Napište nám

@