Sdružení Tejnka založila v roce 2000 skupina sousedů z pražského Břevnova. Jeho posláním je udržet jedinečný ráz této "vesnice ve městě" a přispívat k jejímu zvelebení.

Až do roku 2019 zdobil stěnu cukrárny na Bělohorské 134 (nyní IPPA Café) obraz, který byl pro mnoho Břevnováků vzpomínkou na dětství. Skutečnost, že obraz z cukrárny s příchodem nových nájemců zmizel, vyvolala velkou vlnu reakcí a vzpomínek; cukrárna a obraz byly pro tolik Břevnováků srdeční záležitostí. Nyní se podařilo obraz znovu představit veřejnosti.

Zveme na slavnostní odhalení obrazu, které proběhne ve čtvrtek 22. 2. od 18 hodin v nově otevřené prodejně přírodních produktů a malém kulturním centru Pollesí (Bělohorská 89 nedaleko zastávky Drinopol). Pollesí se pro ten účel promění v improvizovanou kavárnu, jejíž nabídka bude inspirována původní cukrárnou. Přijďte posedět, občerstvit se a poslechnout si, jak to celé bylo. Pokud se vám termín vernisáže nehodí, nevadí. Obraz bude vystaven dlouhodobě. Vidět ho můžete kdykoli v otvírací době prodejny, tedy od pondělí do čtvrtka vždy od 13 do 19 hodin, v pátek do 15 hodin.

Více o historii obrazu.

 ______________________________________________________________________________________

Další informace z Tejnky a okolí

Informace o činnosti sdružení a místních akcích najdete v kronice. O místech, která byste neměli minout, si přečtěte v oddělení pro výletníky, historii Břevnova najdete v sekci Z minulých časů. O chystaných stavebních a jiných projektech v Břevnově píšeme v sekci Břevnovské kauzy. Na fotografie z minulosti i současnosti se podívejte ve fotogalerii, najdete nás také na Instagramu. Fotky z toulek Břevnovem najdete také na stránkách Potulného Břevnovana. Starší články a informace najdete zde. Chcete-li mít aktuální zprávy, přidejte se k nám na Facebooku. Víte-li o zajímavé břevnovské události, kterou byste chtěli prostřednictvím našeho webu propagovat, napište nám na tejnka@tejnka.cz

Zásady zpracování osobních údajů ve Sdružení Tejnka

Sdružení Tejnka

         Napište nám

@