Sdružení Tejnka založila v roce 2000 skupina sousedů z pražského Břevnova. Jeho posláním je udržet jedinečný ráz této "vesnice ve městě" a přispívat k jejímu zvelebení.

Sto let se hrála na Břevnově soutěžní kopaná, proslavily se hlavně dva kluby – Slavoj Břevnov a TJ Břevnov, později FC Dragoun. Na vybudování a údržbě hřišť se podílely generace Břevnováků, mnozí zde působili jako hráči, trenéři a funkcionáři. Víkendové mistráky přitahovaly stovky diváků. Působením více okolností tato tradice zanikla. Nejdříve zmizel z fotbalové mapy Slavoj Břevnov, v roce 2006 přivedl majitel k zániku v té době třetiligový tým FC Dragoun. Nyní se stupňuje tlak na změnu územního plánu a zastavění hřiště, kolem něhož mezitím vyrostlo rezidenční bydlení La Crone. Podrobnosti o našem marném boji o zachování fotbalového hřiště najdete zde.

Břevnovské spolky se nesmířily se zánikem fotbalu na Břevnově a iniciovaly jednání s Městskou částí Prahy 6. Vedení radnice poté nabídlo, že pro zmrtvýchvstání kopané v naší čtvrti může posloužit dlouhé roky nepoužívané hřiště někdejšího Slavoje, kde by mohlo vzniknout zbrusu nové sportoviště.

V současné chvíli je zformován přípravný výbor, v němž jsou zastoupeni hráči obou tradičních břevnovských klubů. Nový klub ponese název Union Břevnov. Srdečně vítán je každý dobrovolník, který bude mít chuť podílet na obnově břevnovského fotbalu, zejména pak zájemci o trénování dětských týmů.

Úplně všichni jsou pak zváni na symbolické založení Unionu Břevnov, které se odehraje v neděli 20. září. Fotbaloví fanoušci se můžou setkat se známými tvářemi břevnovského fotbalu, připraveny budou soutěže pro děti, dojde na exhibiční zápas, zajištěno bude občerstvení a drobné suvenýry.

Hřiště někdejšího Slavoje Břevnov najdete ve Skokanské ulici – přes silnici od Televizní věže, mezi psím cvičištěm, areálem na lukostřelbu a ragbyovým hřištěm. V těchto dnech probíhá jeho úprava, branky tady jsou. Nenechte si ujít událost, která se může zapsat zlatým písmem do kroniky Břevnova!

Plakát Union zelený

Další informace z Tejnky a okolí

Informace o činnosti sdružení a místních akcích najdete v kronice. O místech, která byste neměli minout, si přečtěte v oddělení pro výletníky, historii Břevnova najdete v sekci Z minulých časů. O chystaných stavebních a jiných projektech v Břevnově píšeme v sekci Břevnovské kauzy. Na fotografie z minulosti i současnosti se podívejte ve fotogalerii, najdete nás také na Instagramu. Fotky z toulek Břevnovem najdete také na stránkách Potulného Břevnovana. Starší články a informace najdete zde. Chcete-li mít aktuální zprávy, přidejte se k nám na Facebooku. Víte-li o zajímavé břevnovské události, kterou byste chtěli prostřednictvím našeho webu propagovat, napište nám na tejnka@tejnka.cz

Zásady zpracování osobních údajů ve Sdružení Tejnka

Sdružení Tejnka

         Napište nám

@