Sdružení Tejnka založila v roce 2000 skupina sousedů z pražského Břevnova. Jeho posláním je udržet jedinečný ráz této "vesnice ve městě" a přispívat k jejímu zvelebení.

V Aleji Českých exulantů byl 8. listopadu odhalen kříž smíření. Tvoří jej dva ocelové a jeden titanový kříž. Dva zrezivělé symbolizují znesvářené strany, minulost a bolest. Třetí rameno je čisté, modré a odkazuje na smíření.

"Dokud je konstrukce položena na zemi, má podobu tankového zátarasu, který brání v cestě. Teprve, když je společným úsilím vztyčena, stává se znamením smíření," vysvětluje autor Abraham Fischer, benediktinský mnich, teolog a umělecký kovář z opatství Köningmünster u Dortmundu.

Vytvoření díla k 400. výročí bitvy na Bílé hoře se řeholník ze Severního Porýní-Vestfálska ujal na výzvu břevnovských benediktinek. Řádové sestry obývají od roku 2007 klášter v poutním areálu Panny Marie Vítězném a úzce spolupracují s mnichovskými benediktinkami z opatství Venio.

Klášter na konečné tramvaje č. 22 prochází velkolepou obnovou a otevírá se veřejnosti. Do konce roku probíhá na nádvoří výstava věnovaná historii areálu a výročí bělohorské bitvy, konají se tu komentované prohlídky, k dispozici je Dům pro hosty, na jaře vznikne občerstvení s posezením.

Podrobnosti o minulosti místa i současných akcích najdete zde, vyprávění sestry Francescy o životě šesti zdejších jeptišek, které vyrážejí v civilním oblečení za prací do města, si můžete přečíst zde.

Kříž poté

Další informace z Tejnky a okolí

Informace o činnosti sdružení a místních akcích najdete v kronice. O místech, která byste neměli minout, si přečtěte v oddělení pro výletníky, historii Břevnova najdete v sekci Z minulých časů. O chystaných stavebních a jiných projektech v Břevnově píšeme v sekci Břevnovské kauzy. Na fotografie z minulosti i současnosti se podívejte ve fotogalerii, najdete nás také na Instagramu. Fotky z toulek Břevnovem najdete také na stránkách Potulného Břevnovana. Starší články a informace najdete zde. Chcete-li mít aktuální zprávy, přidejte se k nám na Facebooku. Víte-li o zajímavé břevnovské události, kterou byste chtěli prostřednictvím našeho webu propagovat, napište nám na tejnka@tejnka.cz

Zásady zpracování osobních údajů ve Sdružení Tejnka

Sdružení Tejnka

         Napište nám

@