V neděli 15. února od 16 hodin se v břevnovské kavárně Do Větru (Za Zahradou 5, u kolejí Větrník) koná VALENTÝNSKÝ WORKSHOP, během kterého si můžete vyrobit papírové loutky. V 18 hodin následuje pouštění lampionů přání. 

Webové stránky kavárny Do Větru.

valentýn do větru

Také letos se otvírá na faře Církve československé husitské jednodenní restaurace.

V neděli 15. února od 12 do 15 hodin budete moci ochutnat veganské menu.

Adresa: Na Petynce 47a, Břevnov. Akce se koná v rámci celosvětového projektu Restaurant Day. Všechny pražské jednodenní restaurace najdete zde.

 

restaurant day 15 2 2015

Zajímá vás alternativní ekonomika? O možnostech vašeho zapojení do místního výměného obchodního systému se dozvíte v úterý 17. února od 18 hodin na faře Církve československé husitské, Na Petynce 47A, Břevnov.

PRALETS FARA

Tradiční masopustní maškarní bál, který pořádá Spolek břevnovských živnostníků, se koná v sobotu 21.února 2015 od 19:00 - 02:00 v hotelu Pyramida

Letos je téma masek "RETRO". Je připravena i bohatá tombola (např.zapůjčení automobilů na víkend s plnou nádrží, sud piva Herold, poukazy do restaurací a prodejen, kosmetické a uzenářské balíčky atd.). Nejoriginálnější masky budou hodnoceny ve dvou kategoriích a dostanou hodnotné ceny.

Vstupenky jsou ke koupi v prodejně Krejčovství Ála, Bělohorská 90, Praha 6 - Břevnov nebo e-vstupenky zde: http://www.spolekbrevnovskychzivnostniku.cz/index.php?sid=176

21.2. masopust

 

 

 

 .

Od letošního dubna začnou platit nové jízdní řády. Změny, které se nejvíce dotknou právě Prahy 6, se nelíbily řadě občanů. Radnice naší čtvrti obdržela více než 2.800 připomínek. Konkrétně se občanům nelíbily hlavně změny trasy tramvajových linek číslo 18, 20 a 22. Zásadní výhrady měli i k osmi autobusovým linkám. Proto se radnice obrátila na Magistrát hl. m. Prahy s žádostí o přehodnocení některých změn. Díky této aktivitě se podařilo zachovat linky 18 a 1 v původním rozsahu. Na definitivní podobu změn HMD od 7. dubna se podívejte zde nebo zde.

Co změny přinesou Břevnovákům? 

191 Linka je prodloužena po trase současné linky 179 o úsek Sídliště Petřiny – Ciolkovského – Letiště. Navíc je zřízena zastávka OC Šestka. Posílení provozu v úseku Stadion Strahov – Sídliště Petřiny zkrácením intervalu na polovinu. V úseku Ciolkovského/OC Šestka – Letiště jede pouze část spojů.

22 V úseku Malostranská – Národní divadlo měla tramvaj jezdit rychlejší trasou přes Staroměstskou, Tato změna nebude zatím realizována.

25 Beze změny (Vypich – Lehovec).

Naši sousedé, bydlící v ulici Tomanova a okolí se 11. 11. 2014 obrátili na nové vedení radnice Prahy 6 s žádostí o posouzení nepříjemných dopadů kulturních a sportovních akcí na Ladronce.  Nejvýraznějším negativním projevem těchto akcí je nadměrná hlučnost, občanům žijícím v sousedství těchto ploch znepříjemňují život i problémy s parkováním či vandalismus.

S dopisem se můžete seznámit zde. Další informace najdete na www.antiladronka.cz.

Nové vedení radnice přislíbilo brzké projednání. O výsledcích budeme informovat. 

Výsledky voleb v okrsku Tejnka (č. 57): TOP 24%, Zelení 18%, ANO 14%, ODS 13%, Starostové 7%, Piráti 7%, ČSSD 6%. A nakonec to nejlepší: KSČM: 1,3%. 

Výsledky voleb v celé Praze 6:

Číst dál: Jak volila Tejnka?

V průběhu října bylo do ulice Šlikova umístěno 11 dřevěných kontejnerů na mobilní zeleň. Následně byly do kontejnerů vysazeny stromy, malokorunné okrasné třešně. 

Jak je patrno z fotografie, kontejnery vzhled ulice příliš nevylepšily. Zástupkyně starosty Prahy 6 Petra Kolínská chystá v lednu setkání s občany. Hovořit by se mělo i o Šlikově ulici, která naléhavě potřebuje rekonstrukci chodníků, úpravu okolí kontejnerů pro tříděný odpad a skutečnou zeleň.

kontejnery ve Šlikovce

Oblíbený klub Hnízdo, který sídlí na Bělohorské ulici, nabízí několik volných míst pro nejmenší děti od dvou a půl let. Více informací zde.

Městská část Praha 6 připravila projekt na podporu domácího kompostovaní. V rámci tohoto projektu bude občanům městské části Praha 6 bezplatně zapůjčen zahradní kompostér. Více informací a kontakty: http://www.praha6.cz/aktuality/kompostery-pro-obcany-mestske-casti-praha-6-2014-09-23.html

sobota 6. září od 14 hodin: ČERT A KÁČA V ŠÁRCE - tradiční opera pod širým nebem - vstup zdarma

sobota 6. září od 11 hodin: LADRONKAFEST - festival volnočasových aktivit na Ladronce. Sport, hudba, soutěže. Program najdete zde: http://www.ladronkafest.cz/program

sobota 6 .září od 6 hodin: POUŤ PRAŽANŮ DO HÁJKU - u příležitosti svátku Narození Panny Marie se koná v Hájku pouť, na kterou můžete dojít z Prahy pěšky. Organizátoři slavnostního procesí Vás zvou na sraz v sobotu 6. září v 6.00 hodin u první kaple na Dlabačově. Další podrobnosti naleznete na www.hajek.estranky.cz. Občanské sdružení Poutní cesta Hájek umístilo na trase první informační tabuli (poblíž kláštera v Hájku), do konce tohoto roku plánují osadit zbývajících šest. Více na www.poutnicestahajek.cz

 

 6.9. opera v Šárce info tabule

V sobotu 28. června od 11 hodin se v poutním klášteře v Hájku koná koncert chrámového sboru Wowes-Collegium Praha.

Program: F. X. Brixi - Missa Brevis in B. Více v letáčku.

 V září se na schodišti u Drinopolu uskuteční druhý ročník slavnosti Zažít Břevnov jinak. Hlavním organizátorem je spolek Pro Břevnov, stejně jako vloni se zapojí také Sdružení Tejnka. Přidat se můžete i vy. Jaké úkoly a činnosti jsou k rozebrání si přečtěte v letáčku. Máte-li chuť se zapojit, volejte produkční Jolanu - kontakt je v letáčku nebo se ozvěte rovnou tudy.

Budeme rádi, když do toho půjdete s námi! Dobrovolníků není nikdy dost a o to víc si to pak užijeme. 

zbj 2014

V sobotu 17. 5. se můžete vydat také k Břevnovskému klášteru. Od 9.30 do 17 hodin se zde odehrávají středověké slavnosti. Co vás čeká? Gotická pohádka O třech rytířích, krásné paní a lněné kytli, dobová hudba - Euphorica, akrobacie Námluvy královny planin skupiny Aventyr, muškertýrské představení o několika dějstvích, soutěže pro děti, ohňová show, prohlídka Břevnovského kláštera, prohlídka klášterního pivovaru, dobové tržiště...

Prvního května zahájili provoz na koupališti Petynka. Otužilci si v květnu mohou jít zaplavat každý den mezi 9-20 hod.

Více na http://www.koupalistepetynka.cz/.

Ve čtvrtek 1. května v 11 hodin se koná první letošní mše ve františkánském klášteře v Hájku. Do kláštera vás zavede poutní cesta, která začíná na Dlabačově. Autobusové a vlakové spojení najdete na stránkách kláštera http://hajek.ofm.cz/. Připomínáme, že klášter, který prochází dlouhodobou rekonstrukcí, je mimo konání mší pro veřejnost uzavřen.

Na středu 30. dubna jsou přichystány oslavy filipojakubské noci hned na několika místech v Břevnově a okolí.

Největší a nejnavštívenější budou jistě čarodějnice na Ladronce. Začínají ve 14 hodin a velkým lákadlem je kapela Kašpárek v rohlíku. Více: http://www.carodejnicenaladronce.cz/

Od 16 hodin pořádá Spolek Břevnovských živnostníků tradiční čarodějnické trhy před Břevnovským klášterem.

Na malé, ale sympatické pálení čarodějnic zvou ze Šáreckého údolí - začíná se v 17 hodin a dojedete tam autobusem 116, zastávka Žežulka: http://www.sarecke-udoli.cz/news/paleni-carodejnic-v-sarce-obnoveno-ve-stredu-30-4-2014-od-17-hod/

čarodky klášter

 

V sobotu 26. dubna pořádají na Hanspaulce sousedskou slavnost při příležitosti Dne země. Můžete se zapojit i vy. Podrobnosti v letáku - zvětší se po rozkliknutí.

Hanspaulka

Dobrovolnická akce bude probíhat ve dnech 16. -17. 5. 2014 na celém území České republiky. V pátek pro firmy a v sobotu pro ostatní dobrovolníky.

Cílem akce je nejen uklidit naše okolí, ale i ve společné věci zaangažovat různé zájmové skupiny lidí, školy, firmy, státní správu i jednotlivce a mediálně zviditelnit dlouhodobě neřešenou problematiku černých skládek.

Další informace a přihlášení účastníků na webových stránkách akce.

Chystaná úklidová akce "Ukliďme Česko" je inspirována celosvětově úspěšným projektem "Let´s do it".

uklidme cesko2

Studio Paleta pořádá jednodenní kurz šití panenek z ovčí vlny podle waldorfského vzoru

V sobotu 15. 3. 2014 od 9.00 do 17.00 hodin na adrese Bělohorská 92, Praha 6

Cena kruzu včetně materiálu je 500 korun

Naučíte se vyvazovat hlavičku, vyšívat oči a vlásky, ušít a vytvarovat tělíčko a vsadit ruce a nohy

Dozvíte se, jak vybrat vhodný materiál a jak pracovat s ovčí vlnou

Odnesete si hotovou panenku (cca 15 cm vysokou), speciální jehlu na šití panenek a hlavně inspiraci pro další šití dalších panenek

Další informace a přihlašování do kurzu: Lucie Kuthanová, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. 773 677 447

Co si přinést s sebou: jehly a nitě, metr, nůžky,přezůvky,svačinu

                         

Sdružení Tejnka

         Napište nám

@