Na středu 30. dubna jsou přichystány oslavy filipojakubské noci hned na několika místech v Břevnově a okolí.

Největší a nejnavštívenější budou jistě čarodějnice na Ladronce. Začínají ve 14 hodin a velkým lákadlem je kapela Kašpárek v rohlíku. Více: http://www.carodejnicenaladronce.cz/

Od 16 hodin pořádá Spolek Břevnovských živnostníků tradiční čarodějnické trhy před Břevnovským klášterem.

Na malé, ale sympatické pálení čarodějnic zvou ze Šáreckého údolí - začíná se v 17 hodin a dojedete tam autobusem 116, zastávka Žežulka: http://www.sarecke-udoli.cz/news/paleni-carodejnic-v-sarce-obnoveno-ve-stredu-30-4-2014-od-17-hod/

čarodky klášter

 

V sobotu 26. dubna pořádají na Hanspaulce sousedskou slavnost při příležitosti Dne země. Můžete se zapojit i vy. Podrobnosti v letáku - zvětší se po rozkliknutí.

Hanspaulka

Dobrovolnická akce bude probíhat ve dnech 16. -17. 5. 2014 na celém území České republiky. V pátek pro firmy a v sobotu pro ostatní dobrovolníky.

Cílem akce je nejen uklidit naše okolí, ale i ve společné věci zaangažovat různé zájmové skupiny lidí, školy, firmy, státní správu i jednotlivce a mediálně zviditelnit dlouhodobě neřešenou problematiku černých skládek.

Další informace a přihlášení účastníků na webových stránkách akce.

Chystaná úklidová akce "Ukliďme Česko" je inspirována celosvětově úspěšným projektem "Let´s do it".

uklidme cesko2

Studio Paleta pořádá jednodenní kurz šití panenek z ovčí vlny podle waldorfského vzoru

V sobotu 15. 3. 2014 od 9.00 do 17.00 hodin na adrese Bělohorská 92, Praha 6

Cena kruzu včetně materiálu je 500 korun

Naučíte se vyvazovat hlavičku, vyšívat oči a vlásky, ušít a vytvarovat tělíčko a vsadit ruce a nohy

Dozvíte se, jak vybrat vhodný materiál a jak pracovat s ovčí vlnou

Odnesete si hotovou panenku (cca 15 cm vysokou), speciální jehlu na šití panenek a hlavně inspiraci pro další šití dalších panenek

Další informace a přihlašování do kurzu: Lucie Kuthanová, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. 773 677 447

Co si přinést s sebou: jehly a nitě, metr, nůžky,přezůvky,svačinu

                         

Letáček zvětšíte kliknutím myší.další víkend

Toulavý cirkus Girordón uvádí ve dřevem vytápěné mongolské jurtě přímo před usedlostí Ladronka představení pro děti i dospělé „Blázen“. V sobotu 21. března ve 14.30 hodin.   

Herci Lenka Machoninová a Alberto Foletti žijí ve Švýcarsku, ale většinou jsou na cestách po celé Evropě, při kterých každoročně zavítají také do Čech.

www.cirkusgiroldon.ch

Plakatek na predstaveni na Ladronce 2015

 

 

Od 17. dubna do 17. 6. můžete v Galerii Kuzebauch shlédnout výstavu TA REALITA uměleckého skláře Ondřeje Strnadela. Ondřej Strnadel (*1979) vytváří hutní sklo, které transponuje do podoby mís, váz, stolních solitérů i větších sochařských objektů. 

Otevřeno je dle otvírací doby Kavárny Kuzebauch - ve všední dny 14 - 21.30, sobota 11-19 hod. Adresa: Říčanova 19, Praha 6 - Břevnov. Vstup volný. 

Číst dál: Výstava v Galerii Kuzebauch

Studio Paleta, které sídlí na Bělohorské, rozjíždí nový program pro ženy z Břevnova: pondělní setkávání a tvořivé dílny, kdy se pod vedením lektorek můžete naučit nové dovednosti, jako je plstění, malování na hrnečky či na látku nebo tvorba šperků.

Prvním z řady akcí je malování mandal pod vedením Marie Laily Švejdové. Tato výtvarnice, která prostřednictvím své tvorby studuje různé směry duchovního rozvoje, maluje léčivé obrazy, mandaly a originální malovanou keramiku. 

KDY: V pondělí 10. března od 20 hodin

KDE: Studio Paleta, Bělohorská 92, Břevnov

Účastnický poplatek je 50-100 Kč, dle vašich možností. 

Rezervace a další informace: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo 775 316 168

Více na: http://www.studiopaleta.com/2014/03/malovani-mandal-pro-zeny-v-palete/

marie laila švejdová

výtvarnice Marie Laila Švejdová

 

 

 

 

 

fotografie0739

 vaše mandala může vypadat třeba takto

 

 

Kusamono je japonské slovo označující “minizahrádku”, kterou si můžete sestavit doma v keramické misce, z různých vhodných rostlinek a zeleného mechu a která vám trvale ozdobí stůl i v čase, kdy toho venku zrovna moc neroste. Japonci věří, že pohled na kusamono uklidňuje a zlepšuje náladu stejně jako setkání u misky čaje. Kurz, který nabídne spojení japonského zahradničení s ochutnávkou japonských čajů nabízí břevnovská husitská fara.

V neděli 23. února od 15 hodin

Husitská fara, Na Petynce 47a, Praha 6 Břevnov (tram 22 - Drinopol, bus 174, 180 - Kajetánka)

Cena kurzu: materiál 400 + dle vašeho uvážení odměna lektorům (v ceně pálená keramická miska, rostliny, materiál, čaj).

Tvorbou kusamona podle vaší představy vás provede Maruška Rešlová, japonský čaj připraví a poví o něm Tomáš Rajnoch (meetea.cz). Vaše Kusamono si odnesete s sebou domů. K dispozici bude veškerý materiál, různé rostlinky a originální autorké misky pálené v peci na dřevo od Mirky Randové.To vše v příjemném domácím prostředí husitské fary na Břevnově. Kurz trvá cca 3 hodiny.

Přihlášky: telefonicky/SMS: 775 181 279 (Sandra Silná)

kusamono

Studio Paleta zve na hodiny jógy pro ženy. Každou středu od 19.30 na adrese Bělohorská 92.

joga

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/na_fb_-_koncert.jpg'
There was a problem loading image 'images/na_fb_-_koncert.jpg'

Spolek břevnovských živnostníků a ZŠ Marjánka zvou na koncert do Břevnovského kláštera.

V úterý 7. liedna od 20 hodin.

na fb - koncert

Ve čtvrtek 26. prosince se uskuteční tradiční svatoštěpánské setkání sousedů a přátel naší čtvrti. Od 16 hodin na náměstíčku s pítkem na křížení ulic Za Strahovem a Nad Tejnkou. Zazpíváme si koledy s Ukulele kvintetem a připraveno je také jedno hudební překvapení. Těšit se můžete na pořádný oheň, občerstvení, svařené víno a čaj. Rádi vás uvidíme!

Sdružení Tejnka přeje všem radostné Vánoce a hodně zdraví, štěstí a spokojenosti v nadcházejícím roce.

pozvánka

V neděli 8. 12. od 14 do 18 hodin se konají VÁNOČNÍ TRHY V ATELIÉRU KAŠTAN, následuje vernisáž výstavy Tajemno - tajemství.

TajemneTrhy

 

 

 

 

V neděli 15. 12. od 16 hodin koncert VRTULE DĚTEM. Oblíbená břevnovská funky kapela hraje v Mlýnské kavárně na Kampě. Součástí bude jako vždy dětská tombola. Aby se dostalo na všechny děti, přineste s sebou neprůhledně zabalené maličkosti, které můžete postrádat a někoho jiného potěší.

vrtule dětem

 

 

 

 

 

V sobotu 21. 12. se v Paletě na Bělohorské koná ADVENTNÍ DÝCHÁNEK pro rodiče s dětmi.

paleta malá

 

 

 

 

Vyrobte si vlastního draka a vyzkoušejte, jak létá!

Draka vyrobíte na workshopu v kavárně Do větru, proletět ho můžete na Vypichu před vchodem do Hvězdy. Akci pořádá sdružení Živé město. Podrobnosti najdete v pozvánce.

Kdy: V sobotu 9. listopadu. 

živé město pozvánka

 

 

V sobotu 2. lstopadu od 20 hodin se v Kaštanu koná koncert skupiny Vratiprsty, kterou si pamětníci mohou pamatovat z Chmelnice osmdesátých let. Později se transformovala ve skupinu VRTULE 1, přičemž v sobotu zahrají v Břevnově obě tato legendární tělesa, a všichni tři zakládající bratři Flekové budou při tom. UNIKÁTNÍ PŘÍLEŽITOST!

 vratiprst v kaštanu

Občanské sdružení Poutní cesta Hájek zve v sobotu 2. listopadu 2013 ve 13.30 hod na úklid poslední etapy poutní cesty mezi Hájkem a Hostivicí.


Akce začne  přímo v Hájku, a to prohlídkou kláštera. Odtud se půjde po poutní cestě do Hostivice a do připravených pytlů budou sbírány odpadky (pytle a rukavice jsou zajištěny).

 

V Hájku bude v sobotu 2. 11. 2013 také poslední letošní pouť. V 11.00 hod začíná mše svatá "Vzpomínka na všechny zemřelé", kterou povede P. Filip Jan Rathauský OFM.  Poté bude klášter s loretou až do příštího května uzavřen.

 

Městská část Praha 6 vyhlásila na svých internetových stránkách anketu pro občany "Jak jste spokojeni se životem v Praze 6". Své poziivní i negativní poznatky ze života v naší čtvrti můžete radnici sdělit na http://www.praha6.cz/anketa/.

Anketa bude probíhat zhruba do konce října a poté budou zveřejněny výsledky.

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/obrazky-clanky/mamiblesak.jpg'
There was a problem loading image 'images/obrazky-clanky/mamiblesak.jpg'

V pátek 18. října ve Studiu Paleta, Bělohorská 92.

Knížky, hračky, oblečení, sportovní a domácí potřeby - přijďte si vybrat, co vám chybí a nabídněte, co nepotřebujete.

Více v letáčku (zvětší se po rozkliknutí)

mamiblesak

 

 

Kdy: Ve středu 9. října od 17.30 v základní škole Marjánka

Beseda se zástupci Magistrátu hlavního města Prahy, Úřadu městské části Prahy 6, Technickou správou komunikací a dalšími institucemi se uskuteční v rámci projektu "Praha pro lidi". Více na www.prahaprolidi.cz 

Účast potvrdili: Tomáš Hudeček, primátor Hlavního města Prahy, Vladimír Kadlec, technická správa komunikací, Jan Heroudek, odbor dopravních agend Magistrát hlavního města Praha. Pozváni jsou také zástupci vedení Městské části Praha 6 a zástupce Dopravního podniku.

Na již vznesené připomínky ke konkrétním místům či problémům,týkajícím se Bělohorské, se můžete podívat na www.lepsimisto.cz. Své připomínky můžete samozřejmě vznést i na místě. Organizátoři (Agora) slibují i zábavu a hru. Rozdělíme se do několika týmů, a každý bude mít možnost zanést do slepé mapy své návrhy a připomínky.

pozvanka debata

 

Kdy: v neděli 6. října od 16.00 hodin 

Zveme na architektonickou  procházku po zajímavých místech Břevnova. Procházka se zaměří na významné stavby a malebná zákoutí v okolí Bělohorské a Patočkovy ulice. Návštěvníci budou seznámeni i se současnými záměry, plánovanými pro okolí Malovanky. Břevnovem provází architekti Daniela Čapek a Michal Volf.

Procházka se uskuteční v rámci Dne architektury a je zdarma. Sraz účastníků je před hotelem Pyramida.

Na procházku navazuje v 18.30 beseda se zpěvákem a architektem Pavlem Bobkem a koncert skupiny Povětroň v klubu Kaštan. Vstupné na besedu a koncert je 60 Kč.

Více na www.mvolf.com

Sdružení Tejnka

         Napište nám

@