V neděli 8. 12. od 14 do 18 hodin se konají VÁNOČNÍ TRHY V ATELIÉRU KAŠTAN, následuje vernisáž výstavy Tajemno - tajemství.

TajemneTrhy

 

 

 

 

V neděli 15. 12. od 16 hodin koncert VRTULE DĚTEM. Oblíbená břevnovská funky kapela hraje v Mlýnské kavárně na Kampě. Součástí bude jako vždy dětská tombola. Aby se dostalo na všechny děti, přineste s sebou neprůhledně zabalené maličkosti, které můžete postrádat a někoho jiného potěší.

vrtule dětem

 

 

 

 

 

V sobotu 21. 12. se v Paletě na Bělohorské koná ADVENTNÍ DÝCHÁNEK pro rodiče s dětmi.

paleta malá

 

 

 

 

Vyrobte si vlastního draka a vyzkoušejte, jak létá!

Draka vyrobíte na workshopu v kavárně Do větru, proletět ho můžete na Vypichu před vchodem do Hvězdy. Akci pořádá sdružení Živé město. Podrobnosti najdete v pozvánce.

Kdy: V sobotu 9. listopadu. 

živé město pozvánka

 

 

V sobotu 2. lstopadu od 20 hodin se v Kaštanu koná koncert skupiny Vratiprsty, kterou si pamětníci mohou pamatovat z Chmelnice osmdesátých let. Později se transformovala ve skupinu VRTULE 1, přičemž v sobotu zahrají v Břevnově obě tato legendární tělesa, a všichni tři zakládající bratři Flekové budou při tom. UNIKÁTNÍ PŘÍLEŽITOST!

 vratiprst v kaštanu

Občanské sdružení Poutní cesta Hájek zve v sobotu 2. listopadu 2013 ve 13.30 hod na úklid poslední etapy poutní cesty mezi Hájkem a Hostivicí.


Akce začne  přímo v Hájku, a to prohlídkou kláštera. Odtud se půjde po poutní cestě do Hostivice a do připravených pytlů budou sbírány odpadky (pytle a rukavice jsou zajištěny).

 

V Hájku bude v sobotu 2. 11. 2013 také poslední letošní pouť. V 11.00 hod začíná mše svatá "Vzpomínka na všechny zemřelé", kterou povede P. Filip Jan Rathauský OFM.  Poté bude klášter s loretou až do příštího května uzavřen.

 

Městská část Praha 6 vyhlásila na svých internetových stránkách anketu pro občany "Jak jste spokojeni se životem v Praze 6". Své poziivní i negativní poznatky ze života v naší čtvrti můžete radnici sdělit na http://www.praha6.cz/anketa/.

Anketa bude probíhat zhruba do konce října a poté budou zveřejněny výsledky.

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/obrazky-clanky/mamiblesak.jpg'
There was a problem loading image 'images/obrazky-clanky/mamiblesak.jpg'

V pátek 18. října ve Studiu Paleta, Bělohorská 92.

Knížky, hračky, oblečení, sportovní a domácí potřeby - přijďte si vybrat, co vám chybí a nabídněte, co nepotřebujete.

Více v letáčku (zvětší se po rozkliknutí)

mamiblesak

 

 

Kdy: Ve středu 9. října od 17.30 v základní škole Marjánka

Beseda se zástupci Magistrátu hlavního města Prahy, Úřadu městské části Prahy 6, Technickou správou komunikací a dalšími institucemi se uskuteční v rámci projektu "Praha pro lidi". Více na www.prahaprolidi.cz 

Účast potvrdili: Tomáš Hudeček, primátor Hlavního města Prahy, Vladimír Kadlec, technická správa komunikací, Jan Heroudek, odbor dopravních agend Magistrát hlavního města Praha. Pozváni jsou také zástupci vedení Městské části Praha 6 a zástupce Dopravního podniku.

Na již vznesené připomínky ke konkrétním místům či problémům,týkajícím se Bělohorské, se můžete podívat na www.lepsimisto.cz. Své připomínky můžete samozřejmě vznést i na místě. Organizátoři (Agora) slibují i zábavu a hru. Rozdělíme se do několika týmů, a každý bude mít možnost zanést do slepé mapy své návrhy a připomínky.

pozvanka debata

 

Kdy: v neděli 6. října od 16.00 hodin 

Zveme na architektonickou  procházku po zajímavých místech Břevnova. Procházka se zaměří na významné stavby a malebná zákoutí v okolí Bělohorské a Patočkovy ulice. Návštěvníci budou seznámeni i se současnými záměry, plánovanými pro okolí Malovanky. Břevnovem provází architekti Daniela Čapek a Michal Volf.

Procházka se uskuteční v rámci Dne architektury a je zdarma. Sraz účastníků je před hotelem Pyramida.

Na procházku navazuje v 18.30 beseda se zpěvákem a architektem Pavlem Bobkem a koncert skupiny Povětroň v klubu Kaštan. Vstupné na besedu a koncert je 60 Kč.

Více na www.mvolf.com

Srdečně zveme na výstavu břevnovské výtvarnice Jitky Hilské.  Vernisáž se uskuteční 3. 9, výstava potvrvá do 27. 9. Vstup zdarma. Po prohlídce výstavy si v Café Kuzebauch v Říčanově ulici můžete pochutnat na domácích moučnících a dobré kávě.

Otevřeno pondělí - pátek 16 - 22 hod.

jitka-ver

 

.

 

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/ulicni snidane.jpg'
There was a problem loading image 'images/ulicni snidane.jpg'

Obrázek sice nápadně připomíná POSLEDNÍ VEČEŘI, ale nenechte se splést: ve skutečnosti vás opravdu zveme na PRVNÍ SNÍDANI. Rozložíme stoly na ulici, začínáme v deset, čaj a káva zajištěny. Přineste si, co rádi snídáte, budeme ochutnávat navzájem. Místo konání: tam, co bývají uliční slavnosti, čili v okolí nástěnky, kaple č. 2 a pítka. Už tuhle neděli!

ulicni snidane.jpg

Zveme na veřejnou diskusi o kontroverzních stavebních projektech, chystaných v Praze 6.

Diskusi pořádá Klub Za starou Prahu v pondělí 3. 6. od 18 hodin v Juditině síni, Mostecká 1, Praha 1.

b_200_150_16777215_0_0_images_obrazky-clanky_projekty_prahy_6.jpg

Tunel Blanka, jehož břevnovské vyústění nevratně zohyzdilo velkou část Malovanky a okolí, dle vyjádření expertů neuleví pražské dopravě: http://praha.idnes.cz/doprava-v-centru-prahy-tunel-blanka-poplatky-za-vjezd-pfp-/praha-zpravy.aspx?c=A130529_1934424_praha-zpravy_eb

Nezisková organizace Živé město zve na tuto sobotu 4. května od 11 hodin na komentovanou procházku obory Hvězda (nejen) pro děti.

V rámci procházky oborou Hvězda prozkoumáme, jak je park vymyšlen, jak zda se cesty potkávají a zda vytvářejí nějaký ornament a zaznamenáme, co jsme všechno po cestě k letohrádku viděli a zažili. Stavbu letohrádku Hvězda prozkoumáme zvenku i zevnitř, od podzemí až po druhé patro- hodovní síň, která není běžně přístupná. Pokusíme se nalézt odpovědi na otázky, ke kterým stavba letohrádku a obory vybízí: Proč je stavba do půdorysu hvězdy? Jsou základy stavby opravdu do tohoto tvaru? V jaké době byla stavba vybudována?  Průvodcem otázkami, úkoly, spojovačkami a výtvarnými aktivitami budou pracovní listy a lektorka. Akce je určena nejen pro děti (od 3 let) a jejich dospělý doprovod.
 
Sraz u vchodu do obory Hvězda z Libocké ulice (poblíž zastávky Petřiny).
 
Lektorkou a autorkou listů je Mariana Dočekalová: učitelka výtvarné výchovy na ZŠ, redaktorka dětského časopisu HraNa (http://www.casopishrana.cz/), zakladatelka dětského klubu Kruhžítko, o.p.s. (www.kruhzitko.cz) a lektorka dětského tábora Artmill (www.artmill.eu). Akce je zdarma (včetně vstupu do letohrádku), budeme ale rádi za příspěvek na výrobu listů.

 

Procházka posledním úsekem poutní cesty, spojená s úklidem cesty a odstraněním náletových dřevin a také s opékáním špekáčků, se koná v sobotu 20. dubna. Podrobnosti najdete na stránkách sdružení: http://www.poutnicestahajek.cz/index.php/kalendar-akci

Na internetových stránkách hlavního města Prahy je vystaven návrh územního plánu, ke kterému mohou občané od 2. dubna do 18. dubna 2013 včetně, uplatnit své připomínky. Věcné informace a formulář pro připomínky nalezente zde: http://www.praha.eu/jnp/cz/home/magistrat/odbory_mhmp/uzemni_plan/, výkresy územního plánu jsou na adrese: http://mpp.praha.eu/VykresyUP/

Na únorovém jednání Komise územního rozvoje se kromě jiného řešil i "Dům pro seniory" Vincentimum, kvůli jehož výstavbě má být zbourána usedlost Petynka. Na pozemku Petynky má být vybudován bytový komplex (140 bytů) o 5 nadzemních a 3 podzemních podlažích s třemi podlažními věžovými nástavbami. Součástí je žádost o vykácení veškeré zeleně na pozemcích. Hřebeny střech převyšují stávající zástavbu o 18, 17,5 a 6 metrů.

Petici proti demolici Petynky už podepsalo 800 signatářů. Ti žádají řádné projednání petice zastupitelstvem Prahy. Další informace a petici najdete na adrese:  http://www.sppzo.cz/Konec-brevnovskeho-mrakodrapu-a-Petynky-Vincentina

Kompletní zápis ze zasedání Komise územního rozvoje Prahy 6 najdete zde: http://www.praha6.cz/komise_zapisy.html?Cislo=409&vo=1014&Komise=Komise+%FAzemn%EDho+rozvoje&ch_tem=text&hwuid=1358743285&crc=92b763af42b3c594fc955f610bf57a7a

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/logo poutn cesty.jpg'
There was a problem loading image 'images/logo poutn cesty.jpg'

Zveme na nedělní koncert pro poutní cstu, který pořádá o. s. Poutní cesta Hájek v refektáři konventu Provincie bratří františkánů u kostela Panny Marie Sněžné.

Koncert se koná v neděli 10. března 2013 od 16.00 hod (vstup přes Františkánskou zahradu), vstupné je dobrovolné.
 
Na programu budou skladby G.P.Palestriny, W. A. Mozarta, J.F.Fischera, B.Martinů, A. Vivaldiho. Hraje soubor zobcových fléten AULOS.

Sdružení spravuje stránky http://www.poutnicestahajek.cz/. Doporučujeme všem, kdo se o poutní cestu zajímají.

logo poutn cesty

Dne 22. ledna zasedala letos poprvé komise územního rozvoje MČ Praha 6. Na programu byly projekty: Prague Airport Park, Bytový dům Radimova 50,  kavárna na Sibiřském náměsti a usedlost Šatovka.

 

Číst dál: Zasedala komise územního rozvoje

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/paleta.jpg'
There was a problem loading image 'images/paleta.jpg'

Studio Paleta, Bělohorská 92, otvírá dopolední klub pro děti od 3 do 6 let (bez rodičů). Podrobnosti v letáčku, na webu www.studiopaleta.com nebo na telefonním čísle 732 788 774.

paleta

Ve čtvrtek 24. ledna pořádá Městské kulturní středisko Hostivice přednášku „Poutě na poutní cestě do Hájku od jejího zrodu do dnešní doby“. Přednáší historička Mgr. Kateřina Pařízková, iniciátorka vzniku občanského sdružení na obnovu  poutní cesty z Prahy do Hájku. Od 19.30 v zasedací místnosti Městského úřadu.

Více o akci na: http://www.hostivice.eu/prednaska-poute-na-poutni-ceste-do-hajku-od-jejiho-zrodu-do-dnesni-doby/a-1461

Sdružení Tejnka

         Napište nám

@