V dubnu 2017 prohlásilo Ministerstvo kultury soubor "Poliklinika pod Marjánkou" za kulturní památku, a to přes nesouhlas Městské části Praha 6, která plánuje masivní dostavbu tohoto objektu. O budoucí podobě objektu se můžete dozvědět víc na setkání, organizovaném Městskou částí v úterý 13. června. Více v pozvánce.

schuzka poliklinika

poliklinika

 

 

 

 

 

Číst dál: Břevnovská poliklinika byla prohlášena kulturní památkou

Praha chystá stavební revoluci. Podle takzvaného Metropolitního plánu by klíčovou roli měly sehrát lokality. Nově by novostavby měly být posuzovány také podle souladu s charakterem místa. Nikdo zatím ale přesně neví, jak charakter lokality určit. Pojďme společně najít charakter Břevnova! Stačí vyplnit tento dotazník

belohorska mala

Doporučujeme dvě nová břevnovská bistra:

Bistro Dokola při galerii Kuzebauch (Říčanova 19) má nového provozovatele i jídelníček. Aktuální menu najdete zde.

Kromě žaludku můžete potěšit i jiné smysly. Do 12. 5. trvá výstava Davida Vávry a od 16. 5. (vernisáž) do je zde k vidění výstava Kláry Horáčkové EVOLUCE.

Indická restaurace SAI v Liborově ulici nabízí systém "all you can eat" : polévku, dvě hlavní jídla - masové i vegetariánské, teplou zeleninu v omáčce, zeleninový salát, rýži a indický chléb. To vše za příjemných 135 korun. Otvírací doba je od 11 do 22 hodin. Stojí za vyzkoušení!

sai

 

 

Indická restaurace SAI v Liborově ulici má otevřeno. Systém "all you can eat" nabízí polévku, dvě hlavní jídla - masové i vegetariánské, teplou zeleninu v omáčce, zeleninový salát, rýži a indický chléb. To vše za příjemných 135 korun. Otvírací doba je od 11 do 22 hodin. Stojí za vyzkoušení!

indicke bistro

Další pokračování úspěšných přednášek o břevnovské historii spojených s promítáním dobových fotografií se bude konat ve středu 22. března od 17.30 v kině Dlabačov.

Promítání s komentářem kurátorky výstavy „Břevnov ve stínu kláštera, Hradčanům na dohled“ Renáty Kalašové přiblíží vznik a vývoj nejvýznamnějšího českého tělovýchovného spolku z pohledu místní břevnovské sokolské jednoty. Prostřednictvím dobových fotografii zavítáme do míst starého Břevnova, spojených s působením TJ Sokol Břevnov a seznámíme se s nejzajímavějšími okamžiky a osobnostmi z dějin této tělovýchovné organizace, k nimž mimojiné patřil dnes již legendární představitel protinacistického odboje Josef Mašín, starosta Jan Kolátor a mnoho dalších.

Vstupné 60 Kč, podrobnosti zde.

sokol

BĚŽET S MATERIÁLY se jmenuje nejnovější výstava Davida Vávry v břevnovské galerii Kuzebauch. Vernisáž se koná 7. 3. od 18 hodin, výstava potrvá do 12. května 2017.

Galerie sídlí v Říčanově ulici 19, otevřeno je po - pá 10 – 17 h (po zazvonění na zvonek Happy Materials, nebo Knihovna materiálů). Vstup do galerie je volný.

vavra vystava

vavra kuzebauch

O masopustním úterý 28. února bude v Břevnově živo. Po průvodu masek a posilnění zabijačkovými dobrotami můžete zakončit den v Kaštanu na koncertu Agnes Kutas, Tomáše Žižky a kapely Mamapapabanda, které dobře znáte z tejnkovských slavností. 

mamapapabanda

Tradiční masopustní průvod s následnou zabijačkou se letos koná v úterý 28. února od 16 hodin. V sobotu 4.března 2017 se od 19:00 koná 23.maškarní bál, v hotelu Pyramida. Podrobnosti níže v článku.

masopust

 

 

 

 

 

Číst dál: Tradiční břevnovský masopust a maškarní bál

Na neděli 26. února od 18.30 hodin připravili naši břevnovští sousedé nabitý kulturní program:

Promítání filmu "Morava, krásná zem II.: Zrození fašismu z ducha fašaňku".K tanci a poslechu zahraje Filharmonická společnost Konečný cíl Drancy.

národní poklady * frajersky naklopené harmonium * šlágry * václav upír krejčí * pohodová atmosféra * odpovědi na otázky * názory * kulturní zábava * bratrství a přátelství * geopolitický kontext * dechna * kachna * ujo

To vše v hospodě Na Hrádku ve Šlikově ulici. Vstupné 80 Kč.

Stále netušíte, co vás čeká? Další informace zde.

ceskomoravanka

Nápad pro Šestku je projekt participativního rozpočtu, pro Prahu 6. Z celkového rozpočtu je pro rok 2017 vyčleněno 5 miliónů korun na úpravy veřejných prostranství. Obyvatelé mají možnost navrhnout a posléze i rozhodnout, na co budou tyto peníze použity. Jedním z přihlášených projektů je břevnovský projekt Plivátko žije! Více o Plivátku si přečtěte zde.

Veřejné setkání, na kterém se budete moci seznámi s navrženými projekty a debatovat s navrhovateli i zástupci městské části Praha 6, se koná v úterý 21. února od 18:00 v základní škole Marjánka (Bělohorská 417/52).

Číst dál: Přijďte se seznámit s projekty, navrženými v rámci akce "Mám nápad pro šestku"

Vzpomínáte na Čavárnu? Potom tam byla Mystická dáma. A teď se na stejném místě (Liborova ulice) chystá indická restaurace. Určitě ji vyzkoušíme a podáme zprávu.

indicka restaurace

Mám nápad pro Šestku je projekt participativního rozpočtu, pro Prahu 6.

Z celkového rozpočtu je pro rok 2017 vyčleněno 5 miliónů korun na úpravy veřejných prostranství. Obyvatelé mají možnost navrhnout a posléze i rozhodnout, na co budou tyto peníze použity.

Číst dál: Občané mohou podávat návrhy na úpravy veřejných prostranství

Chcete pořídit vánoční dárky ve své čtvrti? Navštivte první břevnovský ART MARKET plný originálních grafik, maleb, šperků a dalších kousků. ART MARKET pořádá Galerie Nativ, Bělohorská 92. Market zahajuje 29. listopadu od 19:00. Nakupovat pak můžete až do Vánoc od pondělí do čtvrtka mezi 13:00 a 18:00. Více zde.

Nákupem originální vánočních dárků můžete podpořit dobrou věc. Zajděte do dobročinného obchodu Cesta Domů (Bělohorská 90) pro knihy, diáře, hry, origami, vystřihovánky nebo papírnické potřeby.

Na poslední adventní neděli pro vás v Kaštanu připravili celodenní program, zahrnující divadlo, dílny, koncerty a další akce. Vstup je zdarma. Podrobný program zde.

advent cover

Na neděli 13. listopadu připravilo Živé město dílnu, kde se budou vyrábět draci z papíru a ze dřeva. Dílna se uskuteční od 11:00 do cca 14:30 v kavárně kina Dlabačov. Odpoledne následuje pouštění draků na Ladronce, sraz je v 15:00 u tramvajové zastávky Vypich. Mezitím mohou účastníci poslat děti na divadlo, které bude od 14:00 v kinosále.

Základní materiál na dílnu zajistí pořadatel (za symbolický poplatek cca 50 Kč), přineste si ale nůžky, nožík, dlouhý provázek nebo vlasec a vodovky a štětce, ať si draky můžete pomalovat.

Akce je určená dospělým a dětem s doprovodem.

draci16 1

Chodíte do kina? Pak jste určitě byli na Dlabačově. Už rok mají Břevnováci jistotu, že jim neuniknou žádné filmové novinky. V hledišti můžete potkat sousedy a příjemná kavárna ve foyer se stala častým útočištěm i místem setkávání Břevnováků. Zkrátka jsme rádi, že Dlabačov máme, přejeme všechno nejlepší a dlouhá léta! 

Chcete-li přijít oslavit první výročí, čeká vás bohatý program.

dlabacov 1

V domě Šlikova 47 vzniká nový komunitní dvorek pro děti a jejich dospělé. První setkání zahradníků ze dvorku se koná ve středu 5. října v 9.30 hodin. Více v pozvánce.

dvorek detem

Na neděli 16. října připravuje Živé město po roce další moštovací seanci. Na zahradě KC Klubovna bude mezi 13. a 18. hodinou k dispozici drtička a lis od F.H. Prager a mošt poteče proudem (loni zmoštovali asi 120 kilo jablek). Od 14. do 17. hod. se uskuteční doprovodná výtvarná dílna zejména pro děti - s lektorkou Hankou Přikrylovou si budete moct vyrobit etikety na lahve. Těšit se můžete taky na oheň, pečená jablka či pečené buřty nebo svařený cider a další dobroty. Podrobnosti zde.

Od září semafory u hotelu Pyramida a na Malovance pouze oranžově poblikávají. Mnozí občané z okolí si stěžují na problémy s přecházením, ale i průjezdem křižovatek. Vznikla dokonce petice za znovuzprovoznění semaforů: http://e-petice.cz/petitions/svetelna-signalizace-u-pyramidy-krizovatka-belohorska-x-za-strahovem-x-pod-kralovkou.html

Dle informací z tisku se radnice na základě stížností občanů rozhodla semafory znovu zprovoznit, proces však může trvat i dva měsíce. Budou semafory do Vánoc?

Číst dál: Světelná signalizace na Bělohorské

Zpíváte rádi? Maďarská zpěvačka Ágnes Kutas, kterou dobře znáte z tejnkovských slavností, vás zve na společné zpívání do Studia Citadela.

Více v pozvánce.

Zpivani s Agnes

agnes

Web je určený pro všechny občany, kteří chtějí sledovat dokumenty radnice. Můžete zde jednoduše najít, co je z nepřeberného množství úředních dokumentů zajímá; například informace o záměru výstavby, prodeje nebo pronájmu obecní nemovitosti.

Číst dál: Portál ke sledování dokumentů z radnice

Sdružení Tejnka

         Napište nám

@