V nedávno otevřeném grilu Farma Jonas ve Šlikově ulici 27 se stále něco děje. Tento čtvrtek můžete zdarma navštívit recitál DVĚ ŽICE. Vystoupí muzikanti Zoran a Petar, původem ze Srbska, žijící v Praze. Repertoár jsou známé písně mnoha zemí, včetně písní našich, slovenských, maďarských.

KDY - ve čtvrtek 22. září od 20 hodin

farma 22.09

Radnice ve snaze zapojit občany do rozhodování o budoucí podobě Prahy 6 otevřela hlasování o jedenácti projektech na vylepšení „městského parteru“, na realizaci je vyčleněn 1 milion korun. Některé návrhy jsou zajímavé, bohužel není možné připojit další nápady, například veřejné záchodky u dětských hřišť a v parcích obecně. Ale nechceme vás odrazovat, nějaká užitečná vylepšení na seznamu určitě najdete. Hlasovat můžete do 31. července.

Seznámit se s projekty a hlasovat můžete zde.

Ve Šlikově ulici 27 na místě bývalého Café Lemon je nově otevřeno! Farma Jonas nabízí pizzu z pece i jídla na grilu. Čevabčiči, pljeskavica nebo vepřový kotlet krásně voní kouřem a jsou podávány s horkými plackami, pečenými bramborami, hořčicí a zeleninovou oblohou. Burger v domácí briošce je také excelentní. Doufáme, že budou mít brzy i točené pivo. Otevřeno je každý den od 11 do 23 hodin, děti vítány.

jonas 2

jonas

Naši spřízněnci z iniciativy Nesedím, sousedím zvou na tradiční sešlost, která se koná v neděli 5. června od 15 hodin v parku vedle Břevnovského kláštera. Kdyby lilo, je možné se přesunout na husitskou faru v činžáku kousek odtud.

piknik

Již rok se naši sousedé snaží o revitalizaci místa v parku u tzv. Plivátka na Břevnově v blízkosti Tejnky. Projekt má velkou podporu, ale aby byla tato podpora průkazná i pro Prahu 6, připravili na webové stránce formulář - seznam podporovatelů projektu. Městská část Praha 6 si před touto investicí potřebuje být jista, že projekt obnovení Plivátka není akce několika sousedů bydlících u Plivátka. Pokud svým podpisem Plivátko podpoříte, pomůžete realizaci tohoto bohulibého projektu.

Formulář na podporu projektu najdete v dolní části stránky www.plivatko.com/o-planu-obnovy-plivatka/
Další informace na: www.facebook.com/plivatko/.  

O historii Plivátka si přečtěte zde.

Břevnovská iniciativa Nesedím sousedím iniciuje vznik komunitního centra v naší čtvrti. Rádi tlumočíme jejich výzvu:

Milí a milé sousedící! Máme velký sen, a to vybudovat pro nás pro všechny komunitní centrum. Pro malé, velké, mladé, staré. Budeme moc rádi, když se do toho snu zapojíte. Co byste v komunitním centru chtěli (dělat)? Jak by mělo vypadat? Kde by mělo být? Stačí vyplnit dotazník (a kdybyste někdo měli pár milionů navíc, tak se taky hodí:). Díky!

Dotazník k vyplnění najdete také zde: https://docs.google.com/a/centrumlocika.cz/forms/d/12CGk1u4MlShZNPR2yeclcibGeXx20oG0WrfiFfEF2aM/viewform?edit_requested=true

V Říčanově 19 už si zase můžete dát kávu nebo sklenku dobrého vína a při té příležitosti zajít zdarma na výstavu. Až do 24. června jsou vystaveny skleněné objekty Martina Hlubučka. Otevřeno je od středy do pátku od 15 do 21 hodin, v sobotu 12 - 21 a v neděli 12 - 18 hodin. 

cafe bistro novehlubucek

Spolek Poutní cesta Hájek soutěží o finanční podporu Institutu pro památky a kultury na obnovu zřícené XVIII. kaple. Chcete-li je podpořit, hlasujte na www.mamevybrano.cz pro projekt číslo 002. Za pomoc předem děkují.

kaple

Letos se otevřou uliční restaurace v sobotu 21. května. V Břevnově můžete ochutnávat domácí speciality v parku Královka a na prostranství u pítka v Tejnce. Podrobnosti na www.zive-mesto.cz.

V sobotu 21. 5. se v souvislosti s devadesátými narozeninami Strahovského stadionu koná hned několik akcí.

Číst dál: Strahovský stadion slaví - přidejte se

Městská knihovna Praha, pobočka Bělohorská, zve na dvě květnové přednášky:

Ve čtvrtek 12.5. v 17:00 PÉČE O DUŠICo potřebujeme ke spokojenému životu a čeho se vyvarovat? Přednáší Mgr. Petr Hudlička, klinický psycholog a psychoterapeut. Vstup volný.


V úterý 17.5. v 17:00 ZMIZELÝ BŘEVNOV. Pohovoří pan Pavel Šaur. Vstup volný, počet míst omezen.

Přednáška doplňuje výstavu Muzea hl.města Prahy BŘEVNOV - VE STÍNU KLÁŠTERA, HRADČANŮM NA DOHLED od 4.5.- 30.10. Koná se v muzeu Na Poříčí 52, Praha 8, denně otevřeno kromě pondělí 9 -18 hodin.

Máte rádi Břevnov? Možná vás potěší Facebooková stránka Potulný Břevnovan, kde najdete aktuální fotky z naší čtvrti. Tejnka je také na Instagramu: čerstvé fotky z dění v Tejnce a okolí najdete zde.

Na Bělohohorské se objevily infotabule, které shrnují výstupy z loňských veřejných debat. Přibližují možnou novou podobu míst, jako jsou schody u Drinopolu, prostranství u Billy, plochy před ZŠ Marjánka či na Dlabačově. Výstava stojí za zhlédnutí, některé záměry vypadají velmi svěže a nadějně. Případné komentáře lze uplatnit do konce dubna.

Podrobnosti, vizualizace a formulář na připomínky najdete zde.

Betonová stěna bez oken a vjezd do garáže. To čeká chodce, který bude procházet památkovou zónou Tejnka po zastavění proluky u křížení s ulicí Maratonská. Podívejte se na vizualizace: http://rezidencebrevnov.cz/galerie/.

Na fotografii naleznete nový dům vpravo - oranžová a zelená fasáda, druhý a třetí v uliční řadě. Dál už pokračují rodinné domky.

u cahynu 2

 

Malebný domek na tejnkovském náměstíčku je na prodej. Doufáme, že náš budoucí nový soused zachová domek v původní podobě. Inzerát najdete zde.

domek rohovy

 

Skladba obchodů na Bělohorské se mění před očima a někdy i k lepšímu.

Číst dál: Novinky z Bělohorske

Břevnovská pobočka Městské knihovny na Bělohorské ulici zve na dvě přednášky, zaměřené na poutě a putování:

- ve čtvrtek 18. února od 17. hodin na přednášku pana Václava Bicka o putování po Rusku a Ukrajině. Autor putoval 3 dny s ruskými věřícími v pravoslavném procesí, navštívil Archangelsk u Bílého moře, ostrov Kij s opuštěným klášterem. V Kyjevě
byl pro něj největším zážitkem památník obětí stalinských hladomorů, navštívil i náměstí Majdan ještě před zrušením tábora revolucionářů.
Přednáška bude obohacena o hudební ukázku zpěvů, které pravoslavná procesí doprovází. Plakát zde.

- ve středu 16. března na přednášku o poutích a mariánských procesích do Hájku v minulosti a dnes, kterou přednese v 17.00 hodin Kateřina Pařízková ze sdružení Poutní cesta Hájek.

Vstup na přednášky je volný.

Každou středu v pravé poledne přímo na Bělohorské. Klikněte pro podrobnosti.

Srdečně zveme na další veselici v hospodě na fotbalovém hřišti. Tentokrát se sejdeme k poslechu i tanci v pátek 5. února od 19.30 hodin. Hudební program bude plně z místních zdrojů: začínáme hudebním výběrem DJ Tolara a ve 21 hodin nás čeká břevnovská premiéra skupiny Robbery. Kapela našeho souseda má na repertoáru samé hity. Přijďte se přesvědčit! 

Jak se tam dostanete? Z Tomanovy od zastávky Televizní věž nebo od pítka (křížení ulic Za Strahovem a Nad Tejnkou) podél ohrady. Podívejte se na mapku.

Nirvana na hristi pozvanka

V sobotu 26. prosince se uskuteční tradiční svatoštěpánské setkání sousedů a přátel naší čtvrti. Těšit se můžete na pořádný oheň, občerstvení a svařené víno. Koledy zahraje naše improvizovaná tejnkovská kapela. Pokud hrajete na nějaký hudební nástroj, vezměte ho sebou, každý další muzikant je vítán. 

Těšíme s na vás od 16 hodin na náměstíčku s pítkem na křížení ulic Za Strahovem a Nad Tejnkou.

Sdružení Tejnka přeje všem radostné Vánoce a hodně zdraví, štěstí a spokojenosti v nadcházejícím roce.

koledy 2015

Sdružení Tejnka

         Napište nám

@