Na neděli 13. listopadu připravilo Živé město dílnu, kde se budou vyrábět draci z papíru a ze dřeva. Dílna se uskuteční od 11:00 do cca 14:30 v kavárně kina Dlabačov. Odpoledne následuje pouštění draků na Ladronce, sraz je v 15:00 u tramvajové zastávky Vypich. Mezitím mohou účastníci poslat děti na divadlo, které bude od 14:00 v kinosále.

Základní materiál na dílnu zajistí pořadatel (za symbolický poplatek cca 50 Kč), přineste si ale nůžky, nožík, dlouhý provázek nebo vlasec a vodovky a štětce, ať si draky můžete pomalovat.

Akce je určená dospělým a dětem s doprovodem.

draci16 1

Chodíte do kina? Pak jste určitě byli na Dlabačově. Už rok mají Břevnováci jistotu, že jim neuniknou žádné filmové novinky. V hledišti můžete potkat sousedy a příjemná kavárna ve foyer se stala častým útočištěm i místem setkávání Břevnováků. Zkrátka jsme rádi, že Dlabačov máme, přejeme všechno nejlepší a dlouhá léta! 

Chcete-li přijít oslavit první výročí, čeká vás bohatý program.

dlabacov 1

V domě Šlikova 47 vzniká nový komunitní dvorek pro děti a jejich dospělé. První setkání zahradníků ze dvorku se koná ve středu 5. října v 9.30 hodin. Více v pozvánce.

dvorek detem

Na neděli 16. října připravuje Živé město po roce další moštovací seanci. Na zahradě KC Klubovna bude mezi 13. a 18. hodinou k dispozici drtička a lis od F.H. Prager a mošt poteče proudem (loni zmoštovali asi 120 kilo jablek). Od 14. do 17. hod. se uskuteční doprovodná výtvarná dílna zejména pro děti - s lektorkou Hankou Přikrylovou si budete moct vyrobit etikety na lahve. Těšit se můžete taky na oheň, pečená jablka či pečené buřty nebo svařený cider a další dobroty. Podrobnosti zde.

Od září semafory u hotelu Pyramida a na Malovance pouze oranžově poblikávají. Mnozí občané z okolí si stěžují na problémy s přecházením, ale i průjezdem křižovatek. Vznikla dokonce petice za znovuzprovoznění semaforů: http://e-petice.cz/petitions/svetelna-signalizace-u-pyramidy-krizovatka-belohorska-x-za-strahovem-x-pod-kralovkou.html

Dle informací z tisku se radnice na základě stížností občanů rozhodla semafory znovu zprovoznit, proces však může trvat i dva měsíce. Budou semafory do Vánoc?

Číst dál: Světelná signalizace na Bělohorské

Zpíváte rádi? Maďarská zpěvačka Ágnes Kutas, kterou dobře znáte z tejnkovských slavností, vás zve na společné zpívání do Studia Citadela.

Více v pozvánce.

Zpivani s Agnes

agnes

Web je určený pro všechny občany, kteří chtějí sledovat dokumenty radnice. Můžete zde jednoduše najít, co je z nepřeberného množství úředních dokumentů zajímá; například informace o záměru výstavby, prodeje nebo pronájmu obecní nemovitosti.

Číst dál: Portál ke sledování dokumentů z radnice

V nedávno otevřeném grilu Farma Jonas ve Šlikově ulici 27 se stále něco děje. Tento čtvrtek můžete zdarma navštívit recitál DVĚ ŽICE. Vystoupí muzikanti Zoran a Petar, původem ze Srbska, žijící v Praze. Repertoár jsou známé písně mnoha zemí, včetně písní našich, slovenských, maďarských.

KDY - ve čtvrtek 22. září od 20 hodin

farma 22.09

Radnice ve snaze zapojit občany do rozhodování o budoucí podobě Prahy 6 otevřela hlasování o jedenácti projektech na vylepšení „městského parteru“, na realizaci je vyčleněn 1 milion korun. Některé návrhy jsou zajímavé, bohužel není možné připojit další nápady, například veřejné záchodky u dětských hřišť a v parcích obecně. Ale nechceme vás odrazovat, nějaká užitečná vylepšení na seznamu určitě najdete. Hlasovat můžete do 31. července.

Seznámit se s projekty a hlasovat můžete zde.

Ve Šlikově ulici 27 na místě bývalého Café Lemon je nově otevřeno! Farma Jonas nabízí pizzu z pece i jídla na grilu. Čevabčiči, pljeskavica nebo vepřový kotlet krásně voní kouřem a jsou podávány s horkými plackami, pečenými bramborami, hořčicí a zeleninovou oblohou. Burger v domácí briošce je také excelentní. Doufáme, že budou mít brzy i točené pivo. Otevřeno je každý den od 11 do 23 hodin, děti vítány.

jonas 2

jonas

Naši spřízněnci z iniciativy Nesedím, sousedím zvou na tradiční sešlost, která se koná v neděli 5. června od 15 hodin v parku vedle Břevnovského kláštera. Kdyby lilo, je možné se přesunout na husitskou faru v činžáku kousek odtud.

piknik

Již rok se naši sousedé snaží o revitalizaci místa v parku u tzv. Plivátka na Břevnově v blízkosti Tejnky. Projekt má velkou podporu, ale aby byla tato podpora průkazná i pro Prahu 6, připravili na webové stránce formulář - seznam podporovatelů projektu. Městská část Praha 6 si před touto investicí potřebuje být jista, že projekt obnovení Plivátka není akce několika sousedů bydlících u Plivátka. Pokud svým podpisem Plivátko podpoříte, pomůžete realizaci tohoto bohulibého projektu.

Formulář na podporu projektu najdete v dolní části stránky www.plivatko.com/o-planu-obnovy-plivatka/
Další informace na: www.facebook.com/plivatko/.  

O historii Plivátka si přečtěte zde.

Břevnovská iniciativa Nesedím sousedím iniciuje vznik komunitního centra v naší čtvrti. Rádi tlumočíme jejich výzvu:

Milí a milé sousedící! Máme velký sen, a to vybudovat pro nás pro všechny komunitní centrum. Pro malé, velké, mladé, staré. Budeme moc rádi, když se do toho snu zapojíte. Co byste v komunitním centru chtěli (dělat)? Jak by mělo vypadat? Kde by mělo být? Stačí vyplnit dotazník (a kdybyste někdo měli pár milionů navíc, tak se taky hodí:). Díky!

Dotazník k vyplnění najdete také zde: https://docs.google.com/a/centrumlocika.cz/forms/d/12CGk1u4MlShZNPR2yeclcibGeXx20oG0WrfiFfEF2aM/viewform?edit_requested=true

V Říčanově 19 už si zase můžete dát kávu nebo sklenku dobrého vína a při té příležitosti zajít zdarma na výstavu. Až do 24. června jsou vystaveny skleněné objekty Martina Hlubučka. Otevřeno je od středy do pátku od 15 do 21 hodin, v sobotu 12 - 21 a v neděli 12 - 18 hodin. 

cafe bistro novehlubucek

Spolek Poutní cesta Hájek soutěží o finanční podporu Institutu pro památky a kultury na obnovu zřícené XVIII. kaple. Chcete-li je podpořit, hlasujte na www.mamevybrano.cz pro projekt číslo 002. Za pomoc předem děkují.

kaple

Letos se otevřou uliční restaurace v sobotu 21. května. V Břevnově můžete ochutnávat domácí speciality v parku Královka a na prostranství u pítka v Tejnce. Podrobnosti na www.zive-mesto.cz.

V sobotu 21. 5. se v souvislosti s devadesátými narozeninami Strahovského stadionu koná hned několik akcí.

Číst dál: Strahovský stadion slaví - přidejte se

Městská knihovna Praha, pobočka Bělohorská, zve na dvě květnové přednášky:

Ve čtvrtek 12.5. v 17:00 PÉČE O DUŠICo potřebujeme ke spokojenému životu a čeho se vyvarovat? Přednáší Mgr. Petr Hudlička, klinický psycholog a psychoterapeut. Vstup volný.


V úterý 17.5. v 17:00 ZMIZELÝ BŘEVNOV. Pohovoří pan Pavel Šaur. Vstup volný, počet míst omezen.

Přednáška doplňuje výstavu Muzea hl.města Prahy BŘEVNOV - VE STÍNU KLÁŠTERA, HRADČANŮM NA DOHLED od 4.5.- 30.10. Koná se v muzeu Na Poříčí 52, Praha 8, denně otevřeno kromě pondělí 9 -18 hodin.

Máte rádi Břevnov? Možná vás potěší Facebooková stránka Potulný Břevnovan, kde najdete aktuální fotky z naší čtvrti. Tejnka je také na Instagramu: čerstvé fotky z dění v Tejnce a okolí najdete zde.

Na Bělohohorské se objevily infotabule, které shrnují výstupy z loňských veřejných debat. Přibližují možnou novou podobu míst, jako jsou schody u Drinopolu, prostranství u Billy, plochy před ZŠ Marjánka či na Dlabačově. Výstava stojí za zhlédnutí, některé záměry vypadají velmi svěže a nadějně. Případné komentáře lze uplatnit do konce dubna.

Podrobnosti, vizualizace a formulář na připomínky najdete zde.

Sdružení Tejnka

         Napište nám

@