Srdečně zveme na tradiční vánoční sousedské setkání, při kterém si společně zazpíváme koledy, přiťukneme si svařeným vínem a zahřejeme se u ohně, na kterém si hladoví budou moci opéct báječné špekáčky od Kšány. Na fotografie z loňského setkání se podívejte ve fotogalerii.

svarak pozvanka

Přejeme krásné prožití Vánočních svátků a radostný nový rok.

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/vrtule.jpg'
There was a problem loading image 'images/vrtule.jpg'

Každoroční vánoční koncert ve stylu rhythm and funky se letos uskuteční

v restauraci Klamovka v neděli 16. prosince od 16 hodin.

Dobrá hudba, tombola pro děti, studené pivo, teplé jídlo…nenechte si ujít!

Děti vítány.

vrtule

Zveme na tradiční předvánoční trhy Ateliéru Kaštan, které se konají v neděli 2. prosince od 13 do 18 hodin v kulturním centru Kaštan, Bělohorská 150. Za malý obnos můžete nakoupit drobné originální dárky, jako jsou šperky, fotografie, keramika nebo hračky.

b_200_150_16777215_0_0_images_obrazky-clanky_trhy_web.jpg

Zveme na besedu s nezávislými odborníky, kterou pořádá platforma občanských sdružení Prahy 6.

KDY: ve čtvrtek 8. listopadu v 18.30

KDE: v Národní technické knihovně.

TÉMA:  největší stavební projekty městské části Prahy 6.

Další informace o akci najdete na adrese www.praha6ztracitvar.cz.

 

setkani-2012-11-08-jaka-bude-praha-6-doopravdy-600

O břevnovském posvícení 6. a 7. října můžete navštívit oranžerii Břevnovského kláštera. Rekonstrukce téměř zaniklé památky byla ukončena v březnu letošního roku, objekt je ale po většinu času pro veřejnost uzavřen. Tento víkend bude v oranžerii probíhat výstava ZELENÉ PAMÁTKY. Otevřeno je po oba dny od 10 do 16 hodin

oranžerie dnes 2

Číst dál: Oranžerie Břevnovského kláštera bude o posvícení otevřena veřejnosti

Na červencovém zasedání Komise územního rozvoje při Radě městské části Prahy 6 se jednalo o výbušných tématech: dopravní řešení v okolí Libockého rybníka a demolice objektu Vincentinum. V obou případech místní obyvatelé nesouhlasí s chystanými záměry, což podpořili peticemi. Celý zápis si přečtěte zde.

V pondělí 25. června jsme se účastnili besedy o historii i budoucnosti poutní cesty z Pohořelce do františkánského kláštera v Hájku. Nově získané informace jsme doplnili do sekce pro výletníky. Připomínáme, že druhá ze dvaceti kaplí, které lemovaly poutní cestu, stávala v místě nynějšího posezení s pítkem na křížení ulic Za Strahovem a Nad Tejnkou.

Zveme všechny zájemce na veřejnou besedu o budoucnosti poutní cesty z Prahy do Hájku.

KDY: v pondělí 25. června od 19 hodin

KDE: farní klub farnosti Panny Marie Sněžné

(z Jungmannova náměstí vstoupit branou k Františkánské zahradě, vstup po levé straně cesty k zahradě bude označen).

Besedu pořádá Ústav pro ekopolitiku ve spolupráci s farností Panny Marie Sněžné.

 

Číst dál: Veřejná beseda o poutní cestě

Červnové zasedání komise územního rozvoje při Radě městské části Praha 6 se zabývalo pozemky v Liboci, obytným domem ve Veleslavínské, bytovým domem v Radimově ulici a domem pro seniory Vincentinum v Břevnově. Podrobnosti si přečtěte zde. Starší zápisy z jednání komise najdete na adrese http://www.praha6.cz/komise_zapisy.html?Cislo=409&;vo=1014&Komise=Komise+%FAzemn%EDho+rozvoje.

Dům čp. 338

Dům čp 338Dům č.p. 338 je pozůstatkem viniční usedlosti Závěrka a patří k posledním dokladům původního charakteru této části Břevnova. Usedlost byla umístěna při staré říšské cestě, která vybíhala ze Strahovské brány, a po staletí byla majetkem břevnovského kláštera. Je doložena účast K. I. Dientzenhofera při barokní přestavbě usedlosti v roce 1743. Dům je ukázkou vesnické stavby trojdílné dispozice se střední kuchyní, komorou a síní, s dochovaným záklopovým dřevěným stropem. Jeho likvidací a nahrazením novým objektem, který v nyní navrhované podobě nerespektuje původní hmotové řešení prostoru, dojde k nevratné devastaci.

Číst dál: Čp. 338

Z kroniky Tejnky

Ve čtvrtek devatenáctého února v devět hodin ráno byla zahájena demolice č.p.338. Unikátní budova historické celnice, kterou dříve proudily do Prahy davy lidí a při jejíž barokní přestavbě v roce 1743 asistoval stavitel K.I. Dientzenhofer, přišla ještě během dopoledne o střechu. Sdružení Tejnka rozeslalo zprávu o zahájení devastace poslancům Prahy 6, o den později informovala o barbarském ničení vzácné budovy televize Nova.

Číst dál: Z kroniky Tejnky

Úředníci vymysleli 31. únor

MFD - 07.02.2004 - PETR SEHNOUTKA

a zbouráním cenného domu v Břevnově stojí i nepořádek v dokumentaci úředníků. Neskutečný nepořádek. Špatná data jsou jen špičkou ledovce v podivných praktikách úředníků, kteří tak vyšachovali sdružení Tejnka z boje za břevnovské domy.

Číst dál: Úředníci vymysleli 31. únor

Sdružení Tejnka

         Napište nám

@